PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Łazienkowski połączony. Kiedy otwarcie?

  • bad    26 września 2015 - 13:41
Most Łazienkowski połączony. Kiedy otwarcie?
Dwie części mostu Łazienkowskiego połączone. Fot. mat. prasowe

Budowniczowie nowego mostu Łazienkowskiego połączyli dwie jego części. Teraz będą trwały dalsze prace zmierzające do uruchomienia.
W piątek, 26.09 rano w obecności prezydent Warszawy i władz stolicy połączono dwie części mostu.

- Jak państwo widzą nie ma jeszcze asfaltu, prace trwają, bo to nie jest tylko ta część na powierzchni, ale także pod mostem, tam gdzie prowadzone są rury i instalacja – powiedziała Hanna Gronkiewicz- Waltz, prezydent Warszawy – Harmonogram prac jest dobry, termin zostanie dotrzymany. Na 1 listopada pojedziemy mostem – dodała  prezydent.

Trwają dalsze prace związane remontem mostu

Wsuwane z prawego lewego brzegu rzeki odcinki nowej konstrukcji mostu zetknęły się nad środkiem rzeki. Teraz zostaną do siebie dopasowane – konieczne jest wykonanie pomiarów geodezyjnych – i zespawane. Równocześnie trwają inne prace związane remontem mostu, m.in. betonowanie podpór, układanie izolacji natryskowej, montaż pasa dzielącego jezdnie, asfaltowanie na wiaduktach prowadzących na most, montaż barier, oświetlenia.

Most będzie dopuszczony do ruchu do końca października, potem, do połowy 2016 r. będą jeszcze trwały prace wykończeniowe.  

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.