Most Lecha Kaczyńskiego

Uchwałę o nadaniu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowemu mostowi drogowemu na Brdzie podjęła w środę rada miejska w Bydgoszczy. Uchwała ma charakter intencyjny, ponieważ budowa przeprawy jest dopiero planowana.
Uchwała o nadaniu imienia planowanemu mostowi była jedynym merytorycznym punktem zwołanej na środę sesji rady miasta, którą w całości poświęcono uczczeniu ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Pomysł uczczenia prezydenta wysunęły władze miasta.

- Trudno pojąć rozmiar smoleńskiej tragedii w jej ludzkim i narodowym wymiarze. Nie ma odpowiedzi na pytanie +dlaczego?+ i nigdy jej nie będzie. Odeszli wspaniali ludzie, wielu z nich zawdzięczamy wolność - mówiła podczas sesji przewodnicząca Rady Miasta Dorota Jakuta.

Za uchwałą głosowało 26 radnych, jeden wstrzymał się od głosu, a kilku radnych Lewicy nie wzięło udziału w głosowaniu. Jak podkreślał po sesji Lech Lewandowski, lider klubu Lewicy, on i jego koledzy przeciwni byli nie samemu pomysłowi, ale pośpiechowi w jego realizacji.

Radni wnioskowali także o znalezienie formuły uczczenia wszystkich ofiar katastrofy. Ostatecznie zdecydowano, że obok mostu stanie obelisk upamiętniający wszystkie osoby, które w sobotę straciły życie pod Smoleńskiem.

Most, wraz z prowadzącą do niego trasą na estakadach, ma być największą inwestycją w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim, dofinansowaną w najbliższych latach z funduszy unijnych. Całość ma kosztować około 212 mln zł, z czego 92 mln wyłoży UE.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa, gdyż dopiero ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Most im Lecha Kaczyńskiego?Rada miejska czy potworne wazeliniarze???!!!

bastek, 2010-04-15 11:56:50 odpowiedz

Most im Lecha Kaczyńskiego?Rada miejska czy potworne wazeliniarze???!!!

bastek, 2010-04-15 11:56:50 odpowiedz

Most im Lecha Kaczyńskiego?Rada miejska czy potworne wazeliniarze???!!!

bastek, 2010-04-15 11:56:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE