PARTNER PORTALU
 • BGK

Most Lecha Kaczyńskiego

 • PAP    14 kwietnia 2010 - 18:44

Uchwałę o nadaniu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowemu mostowi drogowemu na Brdzie podjęła w środę rada miejska w Bydgoszczy. Uchwała ma charakter intencyjny, ponieważ budowa przeprawy jest dopiero planowana.
Uchwała o nadaniu imienia planowanemu mostowi była jedynym merytorycznym punktem zwołanej na środę sesji rady miasta, którą w całości poświęcono uczczeniu ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Pomysł uczczenia prezydenta wysunęły władze miasta.

- Trudno pojąć rozmiar smoleńskiej tragedii w jej ludzkim i narodowym wymiarze. Nie ma odpowiedzi na pytanie +dlaczego?+ i nigdy jej nie będzie. Odeszli wspaniali ludzie, wielu z nich zawdzięczamy wolność - mówiła podczas sesji przewodnicząca Rady Miasta Dorota Jakuta.

Za uchwałą głosowało 26 radnych, jeden wstrzymał się od głosu, a kilku radnych Lewicy nie wzięło udziału w głosowaniu. Jak podkreślał po sesji Lech Lewandowski, lider klubu Lewicy, on i jego koledzy przeciwni byli nie samemu pomysłowi, ale pośpiechowi w jego realizacji.

Radni wnioskowali także o znalezienie formuły uczczenia wszystkich ofiar katastrofy. Ostatecznie zdecydowano, że obok mostu stanie obelisk upamiętniający wszystkie osoby, które w sobotę straciły życie pod Smoleńskiem.

Most, wraz z prowadzącą do niego trasą na estakadach, ma być największą inwestycją w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim, dofinansowaną w najbliższych latach z funduszy unijnych. Całość ma kosztować około 212 mln zł, z czego 92 mln wyłoży UE.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa, gdyż dopiero ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • bastek, 2010-04-15 11:56:50

  Most im Lecha Kaczyńskiego?Rada miejska czy potworne wazeliniarze???!!!
 • bastek, 2010-04-15 11:56:50

  Most im Lecha Kaczyńskiego?Rada miejska czy potworne wazeliniarze???!!!
 • bastek, 2010-04-15 11:56:48

  Most im Lecha Kaczyńskiego?Rada miejska czy potworne wazeliniarze???!!!