PARTNER PORTALU
  • BGK

Most na Luciąży w Łódzkiem gotowy

  • PAP    1 grudnia 2011 - 16:41
Most na Luciąży w Łódzkiem gotowy

Po blisko dziesięciu miesiącach zakończyła się budowa nowego mostu na Luciąży w Przygłowie (Łódzkie). Powstał on w ramach przebudowy fragmentu drogi krajowej nr 12. Całkowity koszt inwestycji to ponad 21 mln zł.
Uroczystość oddania mostu do użytku zaplanowano na piątek. Na nową przeprawę czekali kierowcy, którzy od momentu rozpoczęcia budowy musieli czekać w wielokilometrowych korkach na przejazd "dwunastką" przez Luciążę.

- Teraz ruch będzie się już odbywał po nowej przeprawie. Oznacza to koniec korków, w których kierowcy jadący drogą krajową nr 12 między Piotrkowem Trybunalskim (zabierz głos/oceń prezydenta) a Sulejowem spędzali przeciętnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut - powiedział rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Oddanie do użytku nowego mostu w Przygłowie zakończyło jeden z etapów przebudowy fragmentu krajowej 12. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na 31 maja 2012 r. Do realizacji pozostała jeszcze m.in. rozbiórka starego mostu, który był zalewany przez Luciążę.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 21,2 mln zł. Pieniądze w całości pochodziły z Krajowego Funduszu Drogowego, z puli przeznaczonej na likwidację skutków powodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zibi74, 2011-12-03 09:07:17

    Autorowi tego artykułu cos się pokręciło. Zdjęcie tego mostu to chyba z kosmosu bo tego typu mostu tam nie ma.