Most Północny: karabin nie wypalił

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 30-03-2010
  • drukuj
Dziewięć miesięcy po rozpoczęciu budowy urzędnicy przejęli siedem ostatnich działek po stronie Bielan, które są potrzebne do budowy przeprawy przez Wisłę.
Most Północny: karabin nie wypalił

Budowa trasy mostu Północnego trwa od końca maja ubiegłego roku. Po stronie Białołęki ekipy nasuwają nad nurt Wisły 40-tonowe stalowe elementy konstrukcyjne. Mimo to dopiero wczoraj komornikowi udało się zająć potrzebny na inwestycję teren – informuje „Życie Warszawy”.

Właściciel posesji zapowiedział publicznie, że przywita urzędników od egzekucji komorniczej z karabinem maszynowym. Na widok policjantów zmienił zdanie i procedura przebiegała bez niespodziewanych zdarzeń.

Z wykupem działek nie poradziła sobie ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Właściciel nie akceptował wycen gruntu. Wtedy wojewoda Jacek Kozłowski wyznaczył egzekutora, który mógł przejąć działkę pod drogę wbrew woli właściciela.

Jak obiecuje ratusz, na przełomie 2011 i 2012 r. ma być gotowy odcinek trasy mostu Północnego między ul. Modlińską i Wisłostradą. Do przejęcia pozostała jeszcze jedna działka – po stronie Białołęki – podaje „Życie Warszawy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE