PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Północny: karabin nie wypalił

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    30 marca 2010 - 07:57
Most Północny: karabin nie wypalił

Dziewięć miesięcy po rozpoczęciu budowy urzędnicy przejęli siedem ostatnich działek po stronie Bielan, które są potrzebne do budowy przeprawy przez Wisłę.
Budowa trasy mostu Północnego trwa od końca maja ubiegłego roku. Po stronie Białołęki ekipy nasuwają nad nurt Wisły 40-tonowe stalowe elementy konstrukcyjne. Mimo to dopiero wczoraj komornikowi udało się zająć potrzebny na inwestycję teren – informuje „Życie Warszawy”.

Właściciel posesji zapowiedział publicznie, że przywita urzędników od egzekucji komorniczej z karabinem maszynowym. Na widok policjantów zmienił zdanie i procedura przebiegała bez niespodziewanych zdarzeń.

Z wykupem działek nie poradziła sobie ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Właściciel nie akceptował wycen gruntu. Wtedy wojewoda Jacek Kozłowski wyznaczył egzekutora, który mógł przejąć działkę pod drogę wbrew woli właściciela.

Jak obiecuje ratusz, na przełomie 2011 i 2012 r. ma być gotowy odcinek trasy mostu Północnego między ul. Modlińską i Wisłostradą. Do przejęcia pozostała jeszcze jedna działka – po stronie Białołęki – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.