PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Skłodowskiej-Curie otwarzą wiosną

  • PAP    21 lutego 2012 - 19:57
Most Skłodowskiej-Curie otwarzą wiosną

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych jeszcze w lutym złoży wniosek o dopuszczenie do użytkowania części drogowej mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Otwarcie tej części przeprawy, która połączy Białołękę z Bielanami, planowane jest wiosną.
Jak poinformowała we wtorek Agata Choińska z ZMIDW, wniosek z dokumentacją powykonawczą trafi do inspektoratu nadzoru budowlanego, który wydaje decyzje o dopuszczeniu do użytkowania inwestycji.

- Obecnie na ukończeniu jest kompletowanie dokumentacji - dodała.

Czytaj też: Warszawski most im. Skłodowskiej-Curie

Po uzyskaniu pWarszawski most im. Skłodowskiej-Curieozytywnej decyzji nadzoru i zmianie organizacji ruchu na most wjadą samochody.

- Trudno podać konkretną datę, prawdopodobnie będzie to przełom marca i kwietnia - powiedziała Choińska. Dodała, że na części drogowej mostu trwają jeszcze drobne prace, montowane są ekrany akustyczne.

Stołeczny ratusz chce utrwalić w świadomości mieszkańców oficjalną nazwę przeprawy, powszechnie zwanej mostem Północnym, dlatego Maria Skłodowska-Curie i jej związki z Warszawą będą motywem przewodnim wiosennej uroczystości otwarcia mostu.

Połączy on Białołękę z Bielanami i będzie najbardziej na północ wysuniętą przeprawą w Warszawie. To także jedna z największych inwestycji miejskich ostatnich lat. Most będzie się składać z trzech przepraw: dwóch trójpasmowych w kierunku wschodnim i zachodnim oraz jednej przeznaczonej pod trasę tramwajową i ciąg pieszo-rowerowy. Budowa części tramwajowej oraz węzła Modlińska mają zostać ukończone w czerwcu.

Po oddaniu do użytku mostu Skłodowskiej-Curie Warszawa będzie miała osiem przepraw drogowych przez Wisłę. Są to także mosty: Poniatowskiego, Gdański, Śląsko-Dąbrowski, Łazienkowski, im. gen. Stefana Grota-Roweckiego, Świętokrzyski i Siekierkowski.
 
Koszt budowy odcinka trasy mostu od ul. Modlińskiej do ul. Pułkowej (ok. 3,4 km) to 976 mln zł. Władze Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta) uzyskały dotację unijną na inwestycję w wysokości 374 mln zł. Koszt budowy odcinka od ul. Pułkowej do węzła Młociny przy ul. Kasprowicza (ok. 1 km) to 51 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • 47412, 2012-02-24 09:35:20

    MOST POLNOCNY MOST POLNOCNY NIE ZADNEJ KURY/ KURII
  • Grzywka, 2012-02-21 23:02:50

    Powiedzcie,czy to w ogóle możliwe? To jak sen albo marzenie...