PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Świętokrzyski w Warszawie już otwarty

  • PAP    16 sierpnia 2012 - 15:24

W czwartek od godz. 14 samochody znów mogą jeździć mostem Świętokrzyskim, zamkniętym wcześniej po awarii przy budowie metra. Nie wiadomo, kiedy zostanie przywrócony ruch tunelem Wisłostrady.
O utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu zwianych z awarią podczas budowy stacji Powiśle centralnego odcinka II linii metra poinformowali w czwartek wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk i inżynier ruchu m. st. Warszawy Janusz Galas.

Jak powiedział Galas, mostem Świętokrzyskim można jeździć z ograniczeniem prędkości do 40 km na godz., pojazdami do 3,5 t. W związku z zamknięciem tunelu Wisłostrady w nocy z piątku na sobotę i w nocy z niedzieli na poniedziałek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Wiceprezydent Warszawy zaznaczył, że trwają ekspertyzy dotyczące stanu gruntów pod tunelem i nie można na razie określić, kiedy ruch na tej trasie zostanie przywrócony. W nocy z poniedziałku na wtorek, podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji Powiśle, budowniczy natrafili na ciek wodny. Zalana została stacja Powiśle. Ruch na Wisłostradzie i moście Świętokrzyskim został wtedy wstrzymany.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.