PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Białym Dunajcu. Inwestycja zakończy się pół roku wcześniej

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 16:19
Most w Białym Dunajcu. Inwestycja zakończy się pół roku wcześniej
Most miał być oddany do użytku w połowie 2019, ale wykonawca zapewnia, że skończy prace do grudnia 2018. (fot. PTWP)

Nowym mostem w Białym Dunajcu na " Zakopiance" przejedziemy już w grudniu bieżącego roku - poinformował w poniedziałek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Choć termin zakończenia inwestycji przewidziano na czerwiec 2019 r., to wykonawca (IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa) zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby nowym mostem można było już dojechać pod Tatry na tegorocznego Sylwestra.

- To jest dowód na to, że nie tylko realizujemy wielkie inwestycje, wielkie przedsięwzięcia, ale także usuwamy te przeszkody, które pozwalają nam w sposób racjonalny, w sposób normalny i bezpieczny przemieszczać się, a szczególnie tutaj na południu Polski. Odrabiamy wielkie zaległości, bo przecież to w takich kategoriach należy traktować to, co się tutaj dzieje - mówił minister.

Adamczyk podziękował pracownikom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, urzędnikom i samorządowcom za przeprowadzenie niezbędnych procedur.

W kwietniu 2016 roku została podpisana umowa przez GDDKiA oddział w Krakowie z przedsiębiorstwem inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa na zaprojektowanie i wybudowanie nowego mostu w Białym Dunajcu oraz na załatwienie wszystkich stosownych pozwoleń.

Nowy obiekt o długości 58 metrów i szerokości 18 metrów będzie miał konstrukcję łukową bez podpór w nurcie rzeki oraz dwustronne chodniki. Przebudowane zostaną także dojazdy po obu stronach obiektu oraz kolidujące z inwestycją sieci istniejącej infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie około 12 mln zł.

Stary most w Białym Dunajcu wybudowany w latach 30-tych ub. w. nie nadawał się do remontu ze względu na jego zły stan techniczny. Od 2013 r. na moście obowiązuje ruch wahadłowy. W tym miejscu, zwłaszcza w sezonie turystycznym, tworzą się wielokomorowe korki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.