Most w Brzegu Dolnym spiął oba brzegi Odry

Most w Brzegu Dolnym spiął oba brzegi Odry. Tym samym połączył gminę Miękinia, leżącą w powiecie średzkim z położoną w powiecie wołowskim gminą Brzeg Dolny, stwarzając dogodne połączenie drogowe między nimi i zastępując dotychczasową przeprawę promową.
Most w Brzegu Dolnym spiął oba brzegi Odry

Budowa mostu na Odrze w Brzegu Dolnym to inwestycja prowadzona w ramach realizacji Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej, która w przyszłości połączy główne miejscowości okolic Wrocławia, stwarzając ich mieszkańcom możliwość wygodnego przejazdu bez konieczności wjeżdżania do stolicy Dolnego Śląska. Nowa przeprawa ma 565 metrów długości i 15,6 m szerokości.

Jej wartość to ponad 172 mln złotych. Przedsięwzięcie obejmuje również budowę przeszło 6 km dróg dojazdowych do niego, a także budowę mostu na rzece Jeziorce. Aż 84 mln zł udało się na ta inwestycję uzyskać z Unii Europejskiej.

Pozostałe środki pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz pomocy finansowej ze strony lokalnego samorządu, szczególnie Brzegu Dolnego. Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęła się jesienią 2011 roku. Pierwsi kierowcy pojadą nowym mostem już we październiku 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.