PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Brzegu Dolnym spiął oba brzegi Odry

  • AT    30 czerwca 2013 - 11:56
Most w Brzegu Dolnym spiął oba brzegi Odry

Most w Brzegu Dolnym spiął oba brzegi Odry. Tym samym połączył gminę Miękinia, leżącą w powiecie średzkim z położoną w powiecie wołowskim gminą Brzeg Dolny, stwarzając dogodne połączenie drogowe między nimi i zastępując dotychczasową przeprawę promową.
Budowa mostu na Odrze w Brzegu Dolnym to inwestycja prowadzona w ramach realizacji Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej, która w przyszłości połączy główne miejscowości okolic Wrocławia, stwarzając ich mieszkańcom możliwość wygodnego przejazdu bez konieczności wjeżdżania do stolicy Dolnego Śląska. Nowa przeprawa ma 565 metrów długości i 15,6 m szerokości.

Jej wartość to ponad 172 mln złotych. Przedsięwzięcie obejmuje również budowę przeszło 6 km dróg dojazdowych do niego, a także budowę mostu na rzece Jeziorce. Aż 84 mln zł udało się na ta inwestycję uzyskać z Unii Europejskiej.

Pozostałe środki pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz pomocy finansowej ze strony lokalnego samorządu, szczególnie Brzegu Dolnego. Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęła się jesienią 2011 roku. Pierwsi kierowcy pojadą nowym mostem już we październiku 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.