PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Konstancinie dopiero po wakacjach

  • konstancin24.eu    16 czerwca 2011 - 09:28
Most w Konstancinie dopiero po wakacjach

Nowy most nad Jeziorką w Konstancinie ma być oddany do użytku nie w czerwcu jak planowano, tylko do końca sierpnia.
Od zeszłego roku trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 724 (ulice Warszawska i Wilanowska), wraz z budową nowego mostu. Cała inwestycja, która będzie kosztowała 55 mln złotych, ma zakończyć się do końca kwietnia 2012 roku.

Przebudowa głównej ulicy miasta idzie pełną parą, a kierowcy cierpliwie znoszą utrudnienia. Na ulicy Warszawskiej, wzdłuż starej jezdni została wykonana nowa nitka, na którą już częściowo przeniesiono ruch.

Rozpoczynają się prace przy przebudowie starej jezdni. Między rondem a mostem już wylano pierwszą warstwę asfaltu. Wiele kontrowersji wzbudza wąski odcinek trasy, leżący poza granicami miasta, którego wykonanie nie wchodzi w zakres inwestycji realizowanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

W wyniku nieporozumienia między województwem i stolicą, urzędnicy nie skoordynowali prac przy przebudowie drogi. Przez pewien czas dwupasmówka będzie się kończyła... zawężeniem (ok. 150 metrów), łączącym Konstancin z Powsinem.

To miejsce z pewnością będzie powodowało utrudnienia w ruchu. MZDW ma oddać dwupasmówkę (od ul. Mirkowskiej do granic gminy) już w wakacje. Natomiast władze stolicy, które mają się zająć poszerzeniem wąskiego fragmentu, w tej chwili uzupełniają dokumentację. Ma być gotowa do 24 czerwca, a prace rozpoczną się do końca września.

Drobne opóźniania wystąpiły również przy przebudowie mostu na Jeziorce. Pierwotnie miał być oddany do użytki w czerwcu, jednak prace potrwają jeszcze do końca sierpnia. MZDW wyjaśnia, że przedłużenie terminu spowodowały drobne trudności przy usuwaniu płyt, które nie były uwzględnione w dokumentacji oraz grząski teren, utrudniający prace. Jednak najtrudniejsza część prac już została wykonana i wkrótce konstrukcja mostu będzie gotowa.

Drogowcy pracują także na Grapie, na ul. Wilanowskiej, gdzie jest wymieniana infrastruktura drogowa (m.in. odwodnienie).

W tej chwili roboty odbywają się tam niezwykle sprawnie. Zamykane są małe fragmenty jednego z pasów, a kierowcy poruszają się ruchem wahadłowym.

Jednak prawdopodobnie pod koniec czerwca ta część ul. Wilanowskiej zostanie zamknięta, a ruch będzie wytyczony objazdami przez miasto (m.in. ul. Piłsudskiego, Sobieskiego i Od lasu).

Mieszkańcy Jeziorny narzekają na latarnie, które w kilku miejscach stanęły... na środku chodnika, utrudniając przejazd wózków. Słupy zostały usytuowane tam, gdzie przebiegała instalacja podziemna.

W kilku miejscach chodnik zostanie poszerzony. Jednak nie wszędzie pozwala na to zabudowa więc latarnie trzeba będzie omijać lub „przeciskać” się między słupem a budynkiem.

Mimo kilku drobnych komplikacji, których trudno uniknąć przy tak ogromnej inwestycji, prace przebiegają bardzo szybko i zgodnie z harmonogramem. Cały 17-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej, przebiegającej przez Konstancin-Jeziornę (od Warszawy aż do gminy Góra Kalwaria) zostanie ukończony w terminie – do końca kwietnia przyszłego 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.