PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Konstancinie-Jeziornie otwarty

  • AT/MUM    10 listopada 2011 - 18:33
Most w Konstancinie-Jeziornie otwarty

10 listopada br. srzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski uroczyście otworzyli most na rzece Jeziorce w Konstancinie-Jeziornie.
Drogowcy zakończyli budowę nowego obiektu mostowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 724 w Konstancinie-Jeziornie. Budowa mostu jest jednym z elementów przebudowy drogi z Warszawy (zabierz głos/ocen prezydenta) do Góry Kalwarii na długości 17 km. Łączny koszt inwestycji to 5 mln 260 tys. zł.

W ramach przebudowy na odcinku 2 km od Konstancina-Jeziorny do Warszawy powstała druga nitka jezdni. Zakres robót drogowych obejmował również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii.

Przebudowane zostały istniejące ronda w Konstancinie-Jeziornie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstała wyspa centralna z sygnalizacją świetlną. Ostateczne zakończenie  robót zaplanowane jest na kwiecień 2012 r.

Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • samorządowiec, 2013-03-30 13:09:45

    a miejsc dla przecinających wstęgę wystarczyło?