PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Konstancinie otwarty w październiku?

  • www.Konstancin24.eu    11 października 2011 - 11:02
Most w Konstancinie otwarty w październiku?

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny niecierpliwie czekają na otwarcie całej przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 724 wraz z nowo wybudowanym mostem na ul. Warszawskiej.
Zarówno droga, jak i przeprawa przez Jeziorkę są już gotowe. Jednak Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który prowadzi inwestycję, musi jeszcze uzyskać pozwolenie na jej użytkowanie. W tej chwili trudno określić dokładny termin otwarcia mostu, ale raczej nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Główne prace zarówno przy budowie drogi, jak i mostu zostały wykonane w pierwszych dniach października. Co prawda drogowcom nie udało się uniknąć poślizgu, ale inwestycja jest już gotowa.

Kierowcy właściwie bez większych przeszkód mogą już korzystać zarówno z ulicy Warszawskiej, jak i ulicy Wilanowskiej oraz obu rond zlokalizowanych na drodze wojewódzkiej.

Do pełni szczęścia mieszkańcom Konstancina brakuje tylko przejezdnego mostu, który również jest gotowy i czeka na otwarcie. Na nowej kładce powstała już wierzchnia warstwa asfaltu oraz bariery.

Drogowcy wykonali również podjazdy i wkrótce zostanie rozebrana tymczasowa kładka, a piesi będą mogli korzystać z nowej przeprawy przez Jeziorkę. Zostaną jeszcze wykonane prace wykończeniowe – malowanie i porządkowanie brzegów rzeki.

Jednak nie ma to większego wpływu na termin otwarcia mostu. W tej chwili na przeszkodzie stoją jedynie formalności, których po ukończeniu budowy, musi dopełnić MZDW. Informowaliśmy, że pierwsze samochody przejadą przez rzekę na początku października. Jednak ze względu na długotrwałe procedury w różnych instytucjach i przepisy bezpieczeństwa, inwestorowi nie udało się dotrzymać tego terminu.

Ustaliliśmy, że MZDW zebrał już całą niezbędną dokumentację, łącznie z mapką powykonawczą i w ciągu najbliższych dni wystąpi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie mostu.

Zgodnie z procedurami, jeśli wszystko będzie w porządku, decyzja powinna być wydana w ciągu trzech tygodni. Jest również szansa, że most będzie dopuszczony do użytkowania trochę wcześniej.

Wszystko wskazuje więc na to, że otwarcie nowego mostu w Konstancinie nastąpi pod koniec października. Raczej nie zanosi się, żeby tym razem ten termin nie został dotrzymany. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: