PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Konstancinie otwarty w październiku?

  • www.Konstancin24.eu    11 października 2011 - 11:02
Most w Konstancinie otwarty w październiku?

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny niecierpliwie czekają na otwarcie całej przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 724 wraz z nowo wybudowanym mostem na ul. Warszawskiej.
Zarówno droga, jak i przeprawa przez Jeziorkę są już gotowe. Jednak Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który prowadzi inwestycję, musi jeszcze uzyskać pozwolenie na jej użytkowanie. W tej chwili trudno określić dokładny termin otwarcia mostu, ale raczej nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Główne prace zarówno przy budowie drogi, jak i mostu zostały wykonane w pierwszych dniach października. Co prawda drogowcom nie udało się uniknąć poślizgu, ale inwestycja jest już gotowa.

Kierowcy właściwie bez większych przeszkód mogą już korzystać zarówno z ulicy Warszawskiej, jak i ulicy Wilanowskiej oraz obu rond zlokalizowanych na drodze wojewódzkiej.

Do pełni szczęścia mieszkańcom Konstancina brakuje tylko przejezdnego mostu, który również jest gotowy i czeka na otwarcie. Na nowej kładce powstała już wierzchnia warstwa asfaltu oraz bariery.

Drogowcy wykonali również podjazdy i wkrótce zostanie rozebrana tymczasowa kładka, a piesi będą mogli korzystać z nowej przeprawy przez Jeziorkę. Zostaną jeszcze wykonane prace wykończeniowe – malowanie i porządkowanie brzegów rzeki.

Jednak nie ma to większego wpływu na termin otwarcia mostu. W tej chwili na przeszkodzie stoją jedynie formalności, których po ukończeniu budowy, musi dopełnić MZDW. Informowaliśmy, że pierwsze samochody przejadą przez rzekę na początku października. Jednak ze względu na długotrwałe procedury w różnych instytucjach i przepisy bezpieczeństwa, inwestorowi nie udało się dotrzymać tego terminu.

Ustaliliśmy, że MZDW zebrał już całą niezbędną dokumentację, łącznie z mapką powykonawczą i w ciągu najbliższych dni wystąpi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie mostu.

Zgodnie z procedurami, jeśli wszystko będzie w porządku, decyzja powinna być wydana w ciągu trzech tygodni. Jest również szansa, że most będzie dopuszczony do użytkowania trochę wcześniej.

Wszystko wskazuje więc na to, że otwarcie nowego mostu w Konstancinie nastąpi pod koniec października. Raczej nie zanosi się, żeby tym razem ten termin nie został dotrzymany. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.