PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Połańcu połączył świętokrzyskie i podkarpackie

  • pt    12 listopada 2014 - 13:13
Most w Połańcu połączył świętokrzyskie i podkarpackie

12 listopada oddano do użytku nowy most na Wiśle w Połańcu. Blisko kilometrowa przeprawa, łącząca województwo świętokrzyskie i podkarpackie, powstała dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Przedsięwzięcie ma kluczowe znaczenie dla regionów – Wisła nie będzie już stanowiła dla nich bariery komunikacyjnej.
Most zbudowano w ramach projektu pn. Likwidacja barier rozwojowych - most na Wiśle z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875. Przedsięwzięcie podzielono na dwa odcinki: Połaniec – Sadkowa Góra, zrealizowany wspólnie przez oba województwa oraz Sadkowa Góra – Tuszów Narodowy, za który odpowiada Podkarpacie.

Czytaj też:  Stalowa Wola i Nisko będą miały obwodnicę

W ramach pierwszego etapu, oprócz niemal kilometrowej przeprawy przez Wisłę, powstało ok. 5,6 km drogi wraz z mostem nad rzeką Breń Stary. Podkarpacka część inwestycji objęła zaś budowę ok. 9,3 km drogi oraz mostu nad rzeką Wisłoką o długości ponad 0,7 km.

12 listopada 2014 r. oddano do użytku nowy most na Wiśle w Połańcu. Blisko kilometrowa przeprawa, łącząca województwo świętokrzyskie i podkarpackie, powstała dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Przedsięwzięcie ma kluczowe znaczenie dla regionów – Wisła nie będzie już stanowiła dla nich bariery komunikacyjnej.

Czytaj też:  20 chętnych na projekt i budowę obwodnicy Sanoka

Kierowcy, rowerzyści i piesi będą mogli teraz sprawniej i szybciej przemieszczać się między województwami. Inwestycja przyczyni się także do poprawy powiązań makroregionu Polski Wschodniej z krajowym i europejskim systemem transportowym. Umożliwi ożywienie handlu i usług, wpłynie tym samym na ściślejszą integrację i współpracę społeczno-gospodarczą regionów.

Koszt inwestycji to ponad 325 mln zł (w tym ponad 96 mln zł po stronie województwa świętokrzyskiego, a ponad 229 mln zł podkarpackiego). Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło ok. 267 mln zł (ponad 79 mln zł dla Świętokrzyskiego i blisko 188 mln zł dla Podkarpacia).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.