PARTNER PORTALU
  • BGK

Most w Równej do przebudowy

  • krosnocity.pl ( Ewa Bukowiecka)    25 maja 2012 - 20:39
Most w Równej do przebudowy

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy przebudowie mostu drogowego na rzece Jasiołce w miejscowości Równe w ciągu drogi powiatowej Równe – Kopalnia. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 września br.
Zakres robót obejmuje między innymi: przebudowę całego obiektu wraz z dojazdami, remont i wzmocnienie płyty pomostu, wymianę poręczy, izolacji, nawierzchni bitumicznej na obiekcie i dojazdach oraz wymianę nawierzchni chodników.

Dotychczasowy most płytowy żelbetowy, trójprzęsłowy jest w złym stanie technicznym. Jezdnia z licznymi wybojami i ubytkami, stanowi zagrożenie dla użytkowników, a obiekt wymaga oczyszczenia i konserwacji. Ponadto w obrębie koryta rzeki znajdują się fragmenty starych podpór, które powodują zaburzenia przepływu oraz erozję i uszkodzenia umocnień brzegów rzeki.

- Wszystkich mieszkańców i użytkowników remontowanego odcinka drogi przepraszamy za tymczasowe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na wprowadzone zmiany w organizacji ruchu - mówi dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar.

Koszt całej inwestycji wyniesie 997 102 zł, z czego około 490 tys. stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu jest Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz Nowy Sącz.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.