PARTNER PORTALU
  • BGK

Most za 10 mln - lepsze połączenie regionów

  • PAP    21 marca 2012 - 15:30

W Chełmku (woj. małopolskie) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 780 powstanie nowy most. Ma być wybudowany do czerwca 2013 r. W środę rozpoczęto inwestycję, której koszt wynosi prawie 10 mln zł.
Jak podkreślił marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa (oceń jego działania), dzięki nowemu mostowi polepszy się połączenie między Małopolską a Śląskiem.

Nowy most powstanie na rzece Przemsza, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 780 Kraków-Chełmek. Dotychczasowy jest w złym stanie technicznym i nie jest przystosowany do przejazdu ciężkich pojazdów.

Oprócz budowy mostu zostanie przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 780 oraz skrzyżowanie z ul. Oświęcimską i ul. Mieszka I w Chełmku.

Na czas przebudowy zostanie postawiony tymczasowy most dla pojazdów o ciężarze do 3,5 ton, który będzie zlokalizowany obok istniejącego, przeznaczonego do rozbiórki. Pojazdy powyżej 3,5 ton będą musiały korzystać z objazdów ustalonych na czas remontu.

Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2013 r. Koszt inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie szacowany jest na prawie 10 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.