PARTNER PORTALU
  • BGK

Mostostal Zabrze chce milionów od Śląska za drogowy kontrakt

  • WNP.pl (TE)    12 listopada 2014 - 13:51
Mostostal Zabrze chce milionów od Śląska za drogowy kontrakt

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Katowic, spółka zależna Mostostalu Zabrze, złożyło w Sądzie Okręgowym w Katowicach pozew przeciwko spółce Drogowa Trasa Średnicowa oraz Województwu Śląskiemu. Wartość przedmiotu sporu wynosi 68,94 mln zł łączne z ustawowymi odsetkami.
Jak podał Mostostal, przedmiotem pozwu jest roszczenie PRInż o zwrot z nienależnie pobranych kwot gwarancji, stanowiących zabezpieczenie umowy zawartej w 2003 r. z DTŚ, działającej w imieniu Województwa Śląskiego.

- Przedmiotem umowy była budowa odcinka Drogowej Trasy Średnicowej o długości 2,3 km na odcinku drogi krajowej oraz przebudowa jednopoziomowego układu ul. Chorzowska - Rondo - al. Roździeńskiego na dwupoziomowy węzeł, z przebiegiem jezdni głównych DTŚ pod rondem w tunelu (rondo w Katowicach) - wskazał Mostostal.

Czytaj też:  5 listopada otwarcie pierwszego odcinka DTŚ w Gliwicach

- W konsekwencji ogłoszenia upadłości likwidacyjnej PRInż S.A. Holding, syndyk masy upadłości odstąpił od realizacji kontraktu, a następnie DTŚ uruchomiła gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe, wykorzystując je w nieuzasadniony sposób, co doprowadziło do bezpodstawnego wzbogacenia się pozwanego kosztem wykonawcy - dodał.

Mostostal podkreślił, że wniesienie pozwu jest konsekwencją niepowodzenia w odzyskaniu przez PRInż roszczeń na drodze ugodowej - w tym poprzez dwukrotne zawezwanie zamawiających do próby ugodowej przed sądem.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.