PARTNER PORTALU
  • BGK

Mota Engil zbuduje odcinek Via Baltica i obwodnicy Łomży

  • JP    22 grudnia 2017 - 11:42
Mota Engil zbuduje odcinek Via Baltica i obwodnicy Łomży
Odcinek obwodnicy Łomży zrealizuje firma Mota Engil Central Europe za 218,1 mln zł. Fot. PTWP

Podlaski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S61 Łomża Południe - Łomża Zachód. To część obwodnicy Łomży na międzynarodowej trasie Via Baltica, łączącej Polskę z krajami bałtyckimi.
- Umowa na budowę 7-kilometrowego fragmentu obwodnicy Łomży, to nie tylko gwarancja powstania całej, 20-kilometrowej obwodnicy tego miasta, ale też kolejny etap faktycznej realizacji drogi ekspresowej S61, czyli Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej aż po granicę z Litwą - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Odcinek zrealizuje firma Mota Engil Central Europe za 218,1 mln zł. W ramach zadania powstanie 7,2 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S61, węzeł Łomża Południe  oraz 9-kilometrowy odcinek (w nowym przebiegu) drogi krajowej nr 63 w kierunku  Zambrowa.

Na realizację inwestycji w systemie „Projektuj i buduj” przewidziano 31 miesięcy (do czasu realizacji nie wlicza się miesięcy zimowych, tj. 15 grudnia - 15 marca). Wykonawca powinien zaprojektować trasę i uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji w ciągu pierwszych 15 miesięcy, a w ciągu kolejnych 16 miesięcy zrealizować prace budowlane oraz uzyskać pozwolenia na użytkowanie.

W ramach budowy S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” powstanie węzeł „Łomża Południe”, dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 7,2 km (szerokość pasa 3,5 m, 2,5-metrowe pasy awaryjne, jezdnie oddzielone 5 m pasem zieleni) o nawierzchni z betonu cementowego, 1 most,  14 wiaduktów, 1 przejście dla zwierząt.

Nowy odcinek drogi krajowej nr 63 (od węzła „Łomża Południe” do istniejącej DK 63 w rejonie miejscowości Podgórze) zostanie wybudowany jako droga Główna ruchu Przyspieszonego (GP) o długości 8,9 km. Odcinek o nawierzchni bitumicznej zostanie dostosowany do obciążenia nawierzchni 115 kN/oś. W ramach zadania powstanie wiadukt nad linią kolejową nr 49 Śniadowo - Łomża.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Tony Rock, 2017-12-23 06:29:36

    Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której bardzo potrzebują? Czy myślisz już dziś, jak zdobyć legalną pożyczkę? Czy myślisz o założeniu własnego biznesu? Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz płacić czesne w szkole? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na spłatę rachunków? To jest Twoja s...zansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, Możemy Ci pomóc z wszelkiego rodzaju pożyczek Kredyty kredytowe, kredyty na działalność gospodarczą i studenckie, pożyczki dla przedsiębiorstw? Pożyczka prywatna. Dajemy wszelkiego rodzaju Pożyczki o oprocentowaniu 2% po więcej informacji Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail {fhacyberservices@gmail.com} Pożyczający INFORMACJE: Kwota kredytu: Pożyczkobiorcy Imię i nazwisko: Dane kontaktowe pożyczkobiorcy: Państwo i stan: Miasto: Narodowość: Finansowanie kredytu: Czas trwania pożyczki: Stan cywilny: Wiek: Seks: Miesięczny przychód: Przez e-mail: fhacyberservices@gmail.com Numer telefonu: +1903) 493-9097 Pan Tony Rock Główny konsultant  rozwiń