PARTNER PORTALU
 • BGK

Może wreszcie ruszyć budowa pomnika Kuklińskiego w Krakowie

 • PAP/Nasz Dziennik    4 grudnia 2014 - 06:43

Wreszcie może ruszyć budowa pomnika płk. Ryszarda Kuklińskiego w Krakowie.
Kilka dni temu uprawomocniło się bowiem pozwolenie na budowę monumentu - podkreśla Stowarzyszenie im. płk. Ryszarda Kuklińskiego, inwestor pomnika. Zaś krakowski magistrat wydał tej organizacji dziennik budowy pomnika - pisze "Nasz Dziennik".

Radości z tego faktu nie ukrywa prezes Stowarzyszenia Henryk Pach: "Operację rozpocząłem 3 maja 2008 r. Dziękuję wszystkim, którzy w nią się włączyli i udzielili jakiegokolwiek wsparcia, a było wielorakie. Każde bezcenne".

Teraz mamy pół roku na zgromadzenie środków i "wybudowanie pomnika światowemu fenomenowi obrony pokoju i Polski, demiurgowi jej niepodległości, pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu, w królewskim polskim Krakowie" - podkreśla Pach.

Jak zaznacza "NDz", prezes Stowarzyszenia już wcześniej nie ukrywał, że inicjatorzy budowy monumentu spotykali się z dużym oporem. Od początku ta inicjatywa jest potwornie atakowana, więc dbamy o to, by wszystkie formalne detale były zabezpieczone dokumentami - mówił Pach kilka miesięcy temu, w trakcie załatwiania ostatnich formalności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Lodowe zastępy PRL, 2014-12-07 17:06:16

  Do ludowe wojsko polskie: gdy PRLemingów da nam rokaz to będziemy przywracać dyktaturę ciemniaków miłośników Matuszki i gonić wrogie mocarstwa z zachodniej strony granicy...
 • Wkurzony, 2014-12-07 14:42:18

  Miejmy nadzieję, żę nie uda im się uzbierać nawet na tabliczkę pamiątkową wielkości 3 x 3 cm. Postawcie sobie go w ogródku Nowego Dziennika, a nie w tak reprezentacyjnym miejscu.
 • ludowe wojsko polskie, 2014-12-04 07:05:16

  Pomnik zdrajcy, który wbrew oficerskiej przysiędze szpiegował na rzecz wrogiego mocarstwa.