PARTNER PORTALU
  • BGK

Można już przejechać obwodnicą Marek

  • PAP/JS    22 grudnia 2017 - 20:09
Można już przejechać obwodnicą Marek
15-kilometrowy odcinek trasy S8 będący obwodnicą podwarszawskich Marek budowany jest przez firmę Salini. Wartość tego kontraktu to 331,6 mln zł. (fot. pixabay.com)

Od godz. 20 rozpoczęło się wprowadzanie ruchu na obwodnicy Marek - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, bo wykonawca wykonuje jeszcze ostatnie prace.
"W ramach tymczasowej organizacji ruchu ograniczona będzie prędkość na obwodnicy Marek" - poinformował rzecznik GDDKiA.

"Kierowcy będą mieli do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe" - poinformowała GDDKiA.

Zamknięty jest węzeł Kobyłka - wykonawca prowadzi tam jeszcze prace. Ponadto do dokończenia są prace poza ciągiem głównym.

Wykonawca odcinka Marki-Kobyłka zapowiedział zakończenie robót w II kwartale 2018 r. Natomiast na węźle Radzymin Południe (odc. Kobyłka-Radzymin) wykonawca będzie kończył roboty jeszcze przez ok. 3 tygodnie.

15-kilometrowy odcinek trasy S8 będący obwodnicą podwarszawskich Marek budowany jest przez firmę Salini. Wartość tego kontraktu to 331,6 mln zł.

Zgodnie z kontraktem trasa ta miała zostać otwarta w październiku tego roku. W listopadzie br. wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz postawił Salini ultimatum. Mówił, że jeżeli firma Salini nie zagwarantuje wykonania robót, "nie uzyska przejezdności na tym odcinku, to będziemy musieli się z tą firmą rozstać".

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstanie tego odcinka drogi ekspresowej ma znaczenie dla europejskich korytarzy komunikacyjnych i zostało zaliczone do bardzo ważnych zadań rządowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.