Można plażować w Machowie

  • sztafeta.pl
  • 03-06-2011
  • drukuj
Zalew w Machowie ponownie zostało otwarte. Korzystać z niego będzie można do końca września. Niestety za wjazd na teren kąpieliska trzeba będzie zapłacić.
Można plażować w Machowie

W tym roku znacznie została powiększona plaża, na którą wysypano 3 tysiące metrów sześciennych piasku. Przygotowanych zostało także 6 zejść do wody.

Czytaj też: Jezioro w kopalni

– Na tych, którzy wypoczywać będą nad zbiornikiem czeka aż 8 punktów gastronomicznych oraz 3, w których będzie można wypożyczyć sprzęt pływacki. Będą rowerki wodne, kajaki oraz kule umożliwiające chodzenie po wodzie – tłumaczy Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega (zabierz głos/oceń prezydenta).

Wyznaczono także 2 miejsca do grillowania.Za wjazd samochodem na parking wokół jeziora trzeba będzie zapłacić 5 złotych. Opłaty nie będą uiszczać osoby, które przyjdą pieszo, bądź przyjadą rowerem, bądź motocyklem.

W tym roku nie będzie możliwe pozostawianie pojazdu wzdłuż Wisłostrady, gdyż już obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się.

Jak zapowiada prezydent policjanci będą dbać o to, by nikt nie pozostawiał tam auta.W tym roku uruchomiono trzy drogi wyjazdowe znad zalewu, dzięki temu znacznie usprawni się ruch pojazdów nad jeziorem.

– Bardzo cieszę się, że po raz kolejny możemy otwierać sezon nad Jeziorem Machowskim – mówi Zbigniew Buczek, prezes Kopalni Siarki Machów.

– Woda jest w najlepszej klasie czystości i jest bezpieczna do kąpieli. Wszystkie płyty jomb zostały przykryte piachem, by lepiej chodziło się po plaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE