PARTNER PORTALU
  • BGK

Można plażować w Machowie

  • sztafeta.pl    3 czerwca 2011 - 11:51
Można plażować w Machowie

Zalew w Machowie ponownie zostało otwarte. Korzystać z niego będzie można do końca września. Niestety za wjazd na teren kąpieliska trzeba będzie zapłacić.
W tym roku znacznie została powiększona plaża, na którą wysypano 3 tysiące metrów sześciennych piasku. Przygotowanych zostało także 6 zejść do wody.

Czytaj też: Jezioro w kopalni

– Na tych, którzy wypoczywać będą nad zbiornikiem czeka aż 8 punktów gastronomicznych oraz 3, w których będzie można wypożyczyć sprzęt pływacki. Będą rowerki wodne, kajaki oraz kule umożliwiające chodzenie po wodzie – tłumaczy Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega (zabierz głos/oceń prezydenta).

Wyznaczono także 2 miejsca do grillowania.Za wjazd samochodem na parking wokół jeziora trzeba będzie zapłacić 5 złotych. Opłaty nie będą uiszczać osoby, które przyjdą pieszo, bądź przyjadą rowerem, bądź motocyklem.

W tym roku nie będzie możliwe pozostawianie pojazdu wzdłuż Wisłostrady, gdyż już obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się.

Jak zapowiada prezydent policjanci będą dbać o to, by nikt nie pozostawiał tam auta.W tym roku uruchomiono trzy drogi wyjazdowe znad zalewu, dzięki temu znacznie usprawni się ruch pojazdów nad jeziorem.

– Bardzo cieszę się, że po raz kolejny możemy otwierać sezon nad Jeziorem Machowskim – mówi Zbigniew Buczek, prezes Kopalni Siarki Machów.

– Woda jest w najlepszej klasie czystości i jest bezpieczna do kąpieli. Wszystkie płyty jomb zostały przykryte piachem, by lepiej chodziło się po plaży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.