PARTNER PORTALU
  • BGK

Można podróżować obwodnicą Świebodzina

  • PAP    12 lipca 2013 - 11:39
Można podróżować obwodnicą Świebodzina

Oddano do ruchu kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 w woj. lubuskim, czyli 5-kilometrowa obwodnica Świebodzina. Czteropasmową trasą S3 można podróżować między węzłem na A2 w Jordanowie a Sulechowem.
Dzięki oddaniu do użytku obwodnicy kierowcy w tej części regionu mają do dyspozycji ok. 30-km odcinek drogi ekspresowej - poinformowała PAP rzeczniczka oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze Anna Jakubowska.

"Połączenie tych odcinków umożliwiło bezpośredni dostęp drogą S3 od strony Zielonej Góry do autostrady A2. Prowadzi również ruch bezkolizyjnie nad skrzyżowaniem drogi nr 3 z drogą nr 92, co korzystanie wpłynie na płynność i bezpieczeństwo ruchu oraz skróci czas przejazdu" - powiedziała Jakubowska.

Dodała, że charakterystycznym elementem oddanego fragmentu S3 jest niemal kilometrowa estakada. Wiadukt składa się z ponad 20 przęseł i umożliwia bezkolizyjny przejazd drogą S3 m.in. nad ulicą Poznańską w Świebodzinie, rzeką Struga Świebodzińska, a także linią kolejową Warszawa - Kunowice.

Kolejny i ostatni fragment S3 na trasie Międzyrzecz - Sulechów, tj. od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo, ma zostać oddany do użytku w sierpniu br. Koszt budowy całego odcinka od Międzyrzecza do Sulechowa to 1,05 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.