PARTNER PORTALU
  • BGK

Można taniej budować drogi. Rząd znalazł sposób

  • AT    7 kwietnia 2016 - 07:47
Można taniej budować drogi. Rząd znalazł sposób
Koszt budowy ekranów dźwiękoszczelnych mógłby pokrywać deweloper albo samorządy (fot.gddkia.gov.pl)

Rząd ma pomysł na tańsze budowanie dróg. Oszczędności zostałyby wygenerowane przez przerzucenie części wydatków, albo ich przesunięcie.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma pomysł na tańszą budowę dróg. W "Pulsie Biznesu" czytamy, że zakończyły się prace nad optymalizacją programu opracowanego przez rząd PO-PSL.

W rozwiązaniu zaproponowanym przez działające przy Ministerstwie zespoły, oszczędności zostałyby wygenerowane przez przerzucenie części wydatków środowiskowych na inne podmioty, albo ich przesunięcie w czasie. Przykładowo koszt budowy ekranów dźwiękoszczelnych pokrywałby deweloper albo samorządy.

Czytaj też: Szmit: 200 a nie 107 mld zł potrzeba na budowę zaplanowanych dróg

Zaproponowano również skrócenie finansowania gwarancji inwestycyjnych. Poręczenia budowlane mogłyby być zabezpieczane na okres 2-3 lat z możliwością przedłużenia gwarancji po upływie tego terminu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Expert, 2016-04-07 08:19:26

    Najlepiej niech Samorządy budują drogi a rząd ekrany...a drogi budujmy bez gwarancji, potem będzie samorząd wydawał ogromne pieniądze na remonty. Skąd taka naiwność, że krótszy okres gwarancyjny to niższa cena...kto i jak to udowodnił, proszę o wskazanie źródeł... Rozumiem, że brakuje pieniędzy na ...wszystkie potrzeby, ale samorządom brakuje środków na zadania podstawowe, więc takie postępowanie oceniam jako propozycję do podniesienia podatków dla obywateli, co przy innych działaniach typu: kwota wolna od podatku, etc. Tego typu pomysły trzeba ostudzić zimnym kubłem wody.  rozwiń