PARTNER PORTALU
  • BGK

MSN w Emilii - Warszawa podpisała umowę

  • AT    15 maja 2012 - 09:40
MSN w Emilii - Warszawa podpisała umowę

Przez trzy kolejne lata adres ul. Emilii Plater 51 będzie się kojarzył wyłącznie ze sztuką. Miasto właśnie podpisało umowę najmu pawilonu Emilia, który stanie się tymczasową siedzibą dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Jak donosi warszawski magistrat dzięki takiemu rozwiązaniu MSN będzie mogło prowadzić swoją statutową działalność na szerszą skalę niż to miało miejsce w siedzibie przy ul. Pańskiej. Przede wszystkim wciąż powiększająca się kolekcja sztuki nowoczesnej zostanie lepiej wyeksponowana. 

Czytaj też: Architekt warszawskiego MSN proponował kolidujące z prawem rozwiązania projektowe

- Większy budynek to dla Muzeum szersze możliwości nie tylko ekspozycyjne ale także nowa, otwarta przestrzeń do działań artystycznych, wykładów, czy przedsięwzięć na styku różnych obszarów kultury i nauki. Choć ulokowanie Muzeum w Emilce to rozwiązanie tymczasowe, z całą pewnością daje więcej możliwości niż poprzednia, znacznie mniejsza siedziba – mówi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Tegoroczna edycja festiwalu „Warszawa w Budowie” odbędzie się już w nowej lokalizacji - wprawdzie jeszcze w starej aranżacji, ale już w nowej większej przestrzeni. Po zakończeniu festiwalowej wystawy rozpocznie się adaptacja budynku na potrzeby instytucji.

Sam pawilon Emilia o kubaturze 4 300 m kw. to jeden z ciekawszych obiektów tego typu w Warszawie. Niewątpliwym atutem jest też adres w samym centrum miasta - informuje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.