MSWiA przypomina o odśnieżaniu dachów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina o konieczności odśnieżania dachów. Szef MSWiA Jerzy Miller polecił wojewodom, aby we wszystkich województwach inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzali czy na dachach budynków nie zalega gruba warstwa śniegu. Dotyczy to w szczególności obiektów wielkopowierzchniowych.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2000 metrów kwadratowych oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad tysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.
 
Tym bardziej, że już mamy pierwsze symptomy, że warto zająć się śniegiem. Przed południem zawalił się pneumatyczny namiot, osłaniający zimą korty tenisowe w Radomiu - prawdopodobnie na skutek dużego obciążenia śniegiem. Nikomu nic się nie stało.

Jak poinformował rzecznik radomskiej straży pożarnej Łukasz Szymański, kilka osób przebywających wcześniej na kortach zdążyło je opuścić.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE