PARTNER PORTALU
  • BGK

Muszyna będzie mieć obwodnicę

  • PAP    8 sierpnia 2011 - 09:20
Muszyna będzie mieć obwodnicę

Pod koniec przyszłego roku ma być gotowa obwodnica uzdrowiskowej Muszyny w woj. małopolskim.
Inwestycja, która będzie kosztować blisko 28 mln zł, otrzymała unijne dofinansowanie w ramach regionalnego programu operacyjnego.

Jak zapowiedział burmistrz miasta Jan Golba, budowa powinna ruszyć jesienią tego roku. Gmina posiada już niezbędną dokumentację, rozpoczęły się też pierwsze wykupy gruntów i budynków znajdujących się na trasie nowej drogi.

Około 1,5– kilometrowa obwodnica pozwoli na ograniczenie ruchu w ścisłym – objętym ochroną konserwatorską – centrum miasta oraz wyprowadzi z niego ruch tranzytowy w kierunku Żegiestowa i Piwnicznej oraz przejścia granicznego ze Słowacją w Leluchowie.

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 971 zostanie zlokalizowana po północno-zachodniej stronie miasta wzdłuż toru kolejowego relacji Muszyna-Krynica. Będzie mieć dwa rozjazdy: na Piwniczną i Leluchów.

Inwestycja o wartości blisko 28 mln zł otrzymała unijne wsparcie w ramach regionalnego programu operacyjnego w wysokości prawie 24 mln zł. Pozostałe środki to wkład własny gminy Muszyna i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.