PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Etnograficzne we Włocławku po remoncie

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    12 czerwca 2012 - 13:02
Muzeum Etnograficzne we Włocławku po remoncie

Po pięciu miesiącach przerwy spowodowanej pracami remontowo-modernizacyjnymi otworzone zostało Muzeum Etnograficzne we Włocławku.
Placówka zaprasza na nowo otwartą poplenerową wystawę XXXI edycji konkursu „Włocławek w malarstwie i rysunku” oraz ekspozycję stałą prezentująca kulturę ludową Kujaw i ziemi dobrzyńskiej. Udostępnienie pozostałych ekspozycji planowane jest we wrześniu.

Trwający od połowy 2011 roku remont obejmował termomodernizację sześciu budynków wchodzących w skład kompleksu muzeum, w których wykonano wymianę dachów, docieplenie ścian oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

W kolejnym etapie przeprowadzono remonty wnętrz i adaptowano wszystkie strychy i piwnice na potrzeby magazynów zbiorów muzealnych i bibliotecznych. Przeprowadzono także gruntowny remont dziedzińca, który otwiera się na niedawno zagospodarowane bulwary wiślane.

Cała inwestycja została sfinansowana ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz środków własnych muzeum.

W bieżącym roku planowana jest realizacja podobnego zakresu robót w budynkach zbiorów sztuki muzeum przy ul. Zamczej we Włocławku. Jednocześnie już w najbliższych dniach rozpocznie się odbudowa należącego do placówki dworu w Kłóbce.

Teren budowy, która została zaplanowana na lata 2012-2014, został właśnie przekazany wykonawcy robót. Wśród innych zadań inwestycyjnych, czeka na zakończenie realizacja zagrody edukacyjno-socjalnej w skansenie w Kłóbce.

Dwa lata temu została już przeprowadzona modernizacja i rozbudowa Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, w kolejce do gruntownego remontu oczekują barokowe kamienice Muzeum Historii Włocławka. Projekt i pozwolenie na budowę już są gotowe.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku jest instytucją kultury finansowaną przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.