PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum na kredyt budowane

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski/PAP    9 września 2010 - 06:29
Muzeum na kredyt budowane

Na dwa tygodnie przed otwarciem podziemnego muzeum pod Rynkiem Głównym w Krakowie okazało się, że na dokończenie tej inwestycji potrzeba 4 mln zł.
„Dziennik Polski” podaje, że niektóre prace zostały wykonane, zanim Rada Miasta Krakowa zgodziła się przeznaczyć na nie pieniądze z budżetu.

Dopiero 8 września radni głosowali nad przekazaniem 4 mln zł na dokończenie muzeum. Potrzebne są na osuszenie ścian, po których płynęła woda po czerwcowej powodzi, wykonanie zapieczenia przeciwpożarowego i zabezpieczenie świadków, czyli warstw ziemi pokazujących kolejne okresy historyczne.

Część z tych prac została ukończona. Zapłacił za nie wykonawca z własnego budżetu. Teraz trzeba mu oddać pieniądze.

Pod płytą Rynku trzeba jeszcze wykonać zabezpieczenie przeciwpożarowe. Wszyscy spieszą się, aby zdążyć przed 24 września, uroczystość otwarcia zaplanowana jest na godz. 20 tego dnia. Ekipy pracują po 16 godzin, w soboty i w niedziele.

Miasto jest oklejone plakatami zapraszającymi na otwarcie. Według „Dziennika Polskiego” mogłoby do niego nie dojść, gdyby radni nie zgodzili się na przeznaczenie 4 mln zł na dokończenie inwestycji. Muzeum kosztowało ok. 52 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Krakus, 2010-09-09 11:33:54

    Na kredyt czy nie, ale zrobi furorę.