PARTNER PORTALU
  • BGK

Myślą o inwestorach, dostaną wsparcie z województwa

  • AW    19 września 2012 - 11:58
Myślą o inwestorach, dostaną wsparcie z województwa

Samorząd województwa wspiera podmioty przygotowujące tereny z myślą o inwestorach środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sześć samorządów miejskich i gminnych oraz spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologicznych otrzymały wsparcie w wysokości ponad 62 milionów złotych.
Jak podaje urząd marszałkowski, największym beneficjentem takiego wsparcia jest Bydgoszcz. Kontrolowana przez samorząd miejski spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologicznych otrzymała na uzbrojenie terenów inwestycyjnych 16,7 mln złotych. W ramach zakończonego na początku tego roku projektu zbudowano sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz drogi wewnętrzne, chodniki i ścieżki rowerowe, a także oświetlenie.

Dodatkowo administracja prezydenta Bydgoszczy otrzymała z RPO WK-P środki w wysokości 2,3 mln złotych na budowę połączenia terenu parku z obwodnicą miasta w przebiegu drogi krajowej S-10. Nowa droga, dzięki której ważne dla Bydgoszczy tereny inwestycyjne są bardziej atrakcyjne, bo lepiej skomunikowane ze światem, została zbudowana pod koniec ubiegłego roku.

Dodajmy, że na terenie kompleksu funkcjonuje podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pozostałe sfinansowane w ramach RPO WK-P przedsięwzięcia związane z uzbrojeniem terenów pod inwestycje to:

- uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Solcu Kujawskim (9,6 mln zł),

- uzbrojenie terenów inwestycyjnych Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego (15,9 mln zł);

- uzbrojenie terenów Strefy Rozwoju Gospodarczego Vistula Park w Sulnowie (7 mln zł);

- uzbrojenie terenów Inowrocławskiego Obszaru Gospodarczego (9,3 mln zł);

- uzbrojenie terenów Rypińskiego Obszaru Rozwoju Gospodarczego (1,7 mln zł).

Wśród wymienionych przedsięwzięć są zarówno projekty kluczowe, wpisane na listę projektów kluczowych RPO WK-P (pięć), jak i projekty konkursowe (dwa). Na grudzień zaplanowane jest ogłoszenie kolejnego konkursu o dofinansowanie tego typu inwestycji z pulą środków w wysokości 5 milionów euro - informuje kujawsko-pomorski urząd marszałkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.