PARTNER PORTALU
  • BGK

Myślibórz doczeka się obwodnicy. Będzie kosztować 56,8 mln zł

  • PAP/AH    6 listopada 2017 - 17:50
Myślibórz doczeka się obwodnicy. Będzie kosztować 56,8 mln zł
Plan orientacyjny obwodnicy Myśliborza. GDDKiA

56,8 mln zł będzie kosztować budowa obwodnicy Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26 – poinformował w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Współfinansowana przez skarb państwa i gminę budowa drogi o długości 3,4 km ma zakończyć się w 2021 r.
Budowa obwodnicy zostanie sfinansowana ze środków skarbu państwa w wysokości 44 mln zł oraz z funduszy gminy Myślibórz, skąd będzie pochodziło 13 mln zł. Jak podkreślił wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, będzie "to pierwsza inwestycja w infrastrukturę, gdzie ciężar finansowania poniosą dwa podmioty: gmina i rząd".

- Dziś ciężarówki w centrum muszą objeżdżać zabytkową Bramę Nowogrodzką z lewej strony. Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, które ma ruch lewostronny, co generuje ogromne niebezpieczeństwo - oznajmił burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "obwodnica wyprowadzi z wąskich uliczek Myśliborza ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 26 łączącej drogę S3 z granicą polsko - niemiecką w Krajniku Dolnym". Ogłoszenie przetargu na budowę planowane jest w 2018 r., a same prace mają rozpocząć się wiosną 2019 r. Zakończenie realizacji ma nastąpić w 2021 r.

W ramach projektu powstanie rondo łączące drogi nr 23 i 26, a także dwa skrzyżowania, drogi wspomagające, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.