Mysłowicka straż pożarna będzie mieć nową siedzibę

Już niedługo nie tylko mysłowiccy policjanci będą mogli pochwalić się nową siedzibą. W Mysłowicach wielkimi krokami zbliża się realizacja kolejnej inwestycji o wartości ok. 17 mln zł. Będzie to budowa nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej.
Mysłowicka straż pożarna będzie mieć nową siedzibę

Nowa strażnica wybudowana zostanie przy ul. Mikołowskiej na nieruchomości przekazanej jeszcze w ubiegłym roku przez miasta na rzez PSP w Mysłowicach. Miejsce inwestycji nie zostało wybrane przypadkowo – układ komunikacyjny pozwoli strażakom w szybkim tempie dostać się w różne rejony miasta. Teraz strażacy, których siedziba mieści się w pobliżu Urzędu Miasta, niejednokrotnie tracą cenne minuty na przejazd przez zakorkowane w godzinach szczytu centrum miasta.

To nowoczesne rozwiązanie, a przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. Elewacja jako jedna z pierwszych w Polsce będzie wykonana z blachy typu korten. Codziennie pracujemy nad uszczegółowieniem poszczególnych kwestii projektu - mówi bryg. Krystyn Bebło, Komendant PSP w Mysłowicach.

W głównym budynku nowej komendy będzie znajdować się jednostka ratowniczo – gaśnicza, kompleks garaży i magazynów, warsztat samochodowy oraz pomieszczenia biurowe. Osobnym elementem będzie pierwsza w Polsce komora rozgorzeniowa, która pozwoli przeprowadzić ćwiczenia doskonalące z zakresu taktyki działań ratowniczo – gaśniczych podczas pożarów wewnątrz budynków. W nowym obiekcie nie zabraknie także wspinalni strażackiej. Wieża będzie stanowić imitację ściany zewnętrznej budynku i posłuży celom szkoleniowym oraz sportowym.

Nie ma jeszcze w Polsce wybudowanej takiej komory. W Mysłowicach będą w niej ćwiczyć strażacy z całego województwa – dodaje komendant Bebło.

Prace związane z budową nowej jednostki straży pożarnej to kolejny element działań, jakie zostały podjęte w mieście w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Wprowadzono monitoring miejski i trwają rozmowy dotyczące jego rozbudowy do około 30 kamer. Stała współpraca z policją to efekcie dodatkowe patrole czy zakup radiowozów. Wyremontowano również wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Aktualnie strażacy oczekują wydania pozwolenia na budowę, a w następnej kolejności zostanie wybrana firma, która wybuduje obiekt. Inwestycja, której wstępny koszt jest szacowany na 17 milionów złotych może zostać zrealizowana już w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE