PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowicka straż pożarna będzie mieć nową siedzibę

  • AT    10 kwietnia 2014 - 12:41
Mysłowicka straż pożarna będzie mieć nową siedzibę

Już niedługo nie tylko mysłowiccy policjanci będą mogli pochwalić się nową siedzibą. W Mysłowicach wielkimi krokami zbliża się realizacja kolejnej inwestycji o wartości ok. 17 mln zł. Będzie to budowa nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej.
Nowa strażnica wybudowana zostanie przy ul. Mikołowskiej na nieruchomości przekazanej jeszcze w ubiegłym roku przez miasta na rzez PSP w Mysłowicach. Miejsce inwestycji nie zostało wybrane przypadkowo – układ komunikacyjny pozwoli strażakom w szybkim tempie dostać się w różne rejony miasta. Teraz strażacy, których siedziba mieści się w pobliżu Urzędu Miasta, niejednokrotnie tracą cenne minuty na przejazd przez zakorkowane w godzinach szczytu centrum miasta.

To nowoczesne rozwiązanie, a przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. Elewacja jako jedna z pierwszych w Polsce będzie wykonana z blachy typu korten. Codziennie pracujemy nad uszczegółowieniem poszczególnych kwestii projektu - mówi bryg. Krystyn Bebło, Komendant PSP w Mysłowicach.

W głównym budynku nowej komendy będzie znajdować się jednostka ratowniczo – gaśnicza, kompleks garaży i magazynów, warsztat samochodowy oraz pomieszczenia biurowe. Osobnym elementem będzie pierwsza w Polsce komora rozgorzeniowa, która pozwoli przeprowadzić ćwiczenia doskonalące z zakresu taktyki działań ratowniczo – gaśniczych podczas pożarów wewnątrz budynków. W nowym obiekcie nie zabraknie także wspinalni strażackiej. Wieża będzie stanowić imitację ściany zewnętrznej budynku i posłuży celom szkoleniowym oraz sportowym.

Nie ma jeszcze w Polsce wybudowanej takiej komory. W Mysłowicach będą w niej ćwiczyć strażacy z całego województwa – dodaje komendant Bebło.

Prace związane z budową nowej jednostki straży pożarnej to kolejny element działań, jakie zostały podjęte w mieście w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Wprowadzono monitoring miejski i trwają rozmowy dotyczące jego rozbudowy do około 30 kamer. Stała współpraca z policją to efekcie dodatkowe patrole czy zakup radiowozów. Wyremontowano również wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Aktualnie strażacy oczekują wydania pozwolenia na budowę, a w następnej kolejności zostanie wybrana firma, która wybuduje obiekt. Inwestycja, której wstępny koszt jest szacowany na 17 milionów złotych może zostać zrealizowana już w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.