Na autostrady wszyscy poczekamy

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 09-08-2011
  • drukuj
Z 27 odcinków dróg, które mają być gotowe na Euro 2012, tylko jeden jest budowany szybciej niż zakładały plany, a pięć powstaje zgodnie z harmonogramem. Cześć sieci nie będzie nawet przejezdna.
Na autostrady wszyscy poczekamy

Jak  donosi "Rzeczpospolita" powołując się na raport spółki PL.2012, optymistyczne wieści płyną jedynie z budowy węzła Stryków - tu drogowcy wyprzedzają harmonogram. Zgodnie z planami przebiegają prace na budowie m.in. autostrady A2 ze Świecka do Nowego Tomyśla, trasy A1 z Nowych Marz do Torunia czy jednym z odcinków autostrady między Łodzią a Warszawą.

Opóźniona krytycznie jest budowa m.in. czterech z ośmiu odcinków trasy A1 między Toruniem a Łodzią. Podobnie jest na odcinku trasy A2 z Szarowa do Brzeska. Ewentualne nadrobienie zaległości nic tu nie pomoże, bo kolejny odcinek z Brzeska do Wierzchosławic w ogóle na razie nie powstaje - konsorcjum firm NDI i SB Granit zeszło z placu budowy na początku roku.

Obok uniemożliwiającej prowadzenie prac pogody kolejną najczęstszą przyczyną opóźnień jest zbyt długi czas wydawania przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad decyzji dotyczących konieczności zmiany technologicznej oraz problemy z płynnością finansową wykonawców.

Przedstawiciele GDDKiA zapewniają jednak, że drogi powstaną w wyznaczonych terminach. "Wszystkie zaplanowane na Euro drogi, z wyjątkiem autostrady A4 Brzesko-Wierzchosławice, na którą przed kilkoma dniami ogłosiliśmy przetarg, będą wybudowane lub co najmniej przejezdne" - mówi Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA.

Czytaj też: Autostrady w partnerstwie

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tyle są warte obietnice Donalda Tuska. W Japonii premier już by się dawno podał do dymisji. W Polsce HONOR to słowo znane tylko z książek historycznych. Nie mam zaufania do rządu PO.

Monisia, 2011-08-09 16:33:22 odpowiedz

Miejmy nadzieje, ze Unia zazada zwrotu miliardow zlotych w dotacjach !

autoidea, 2011-08-09 08:28:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE