Na ćwiczenia do szkoły

Ustalony został zakres i miejsce realizacji kolejnych inwestycji na Wzgórzu Wolności finansowanych z budżetu obywatelskiego Bydgoszczy.
Na ćwiczenia do szkoły
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Bośniackiej W Bydgoszczy staną urządzenia rekreacyjne. Fot. Bydgoszcz.pl

Urządzenia rekreacyjne staną na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Bośniackiej.
Po analizie terenu znaleziono rozwiązanie pozwalające na lokalizację wszystkich urządzeń na terenie szkoły. W ten sposób nowe zestawy do ćwiczeń i zabawy będą na dozorowanym terenie. Zdecydowanie ogranicza to ewentualne dewastacje.

Urządzenia dla dzieci zostaną dostawione w obrębie istniejącego placu zabaw w północnej części działki. Zestaw zabawowy dla większych dzieci i elementy siłowni plenerowej będą zlokalizowane na terenie szkoły pomiędzy boiskiem i ulicą Słowiańską.

W trakcie poprzednich edycji bydgoskiego budżetu obywatelskiego powstało także nowoczesne boisko z bezpieczną nawierzchnią. Co roku w ramach tego budżetu na Wzgórze Wolności przypadają 182 tysiące złotych.

Zasada działania bydgoskiego budżetu obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu Bydgoszczy kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE