PARTNER PORTALU
  • BGK

Na ćwiczenia do szkoły

  • JL    23 marca 2016 - 07:19
Na ćwiczenia do szkoły
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Bośniackiej W Bydgoszczy staną urządzenia rekreacyjne. Fot. Bydgoszcz.pl

Ustalony został zakres i miejsce realizacji kolejnych inwestycji na Wzgórzu Wolności finansowanych z budżetu obywatelskiego Bydgoszczy.
Urządzenia rekreacyjne staną na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Bośniackiej.
Po analizie terenu znaleziono rozwiązanie pozwalające na lokalizację wszystkich urządzeń na terenie szkoły. W ten sposób nowe zestawy do ćwiczeń i zabawy będą na dozorowanym terenie. Zdecydowanie ogranicza to ewentualne dewastacje.

Urządzenia dla dzieci zostaną dostawione w obrębie istniejącego placu zabaw w północnej części działki. Zestaw zabawowy dla większych dzieci i elementy siłowni plenerowej będą zlokalizowane na terenie szkoły pomiędzy boiskiem i ulicą Słowiańską.

W trakcie poprzednich edycji bydgoskiego budżetu obywatelskiego powstało także nowoczesne boisko z bezpieczną nawierzchnią. Co roku w ramach tego budżetu na Wzgórze Wolności przypadają 182 tysiące złotych.

Zasada działania bydgoskiego budżetu obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu Bydgoszczy kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.