Na łódzkim dworcu rozpoczynają się prace ziemne

W czwartek mają rozpocząć się prace ziemne na budowie nowego, podziemnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Wykonawca robót odebrał w środę w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim tzw. dziennik budowy, co umożliwia rozpoczęcie prac.
Na łódzkim dworcu rozpoczynają się prace ziemne

Wojewoda łódzki wydała pozwolenie na budowę komory startowej dworca Łódź Fabryczna 10 sierpnia. Od tej decyzji do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego (GINB) odwołała się firma Enkev, mająca siedzibę w pobliżu terenu budowy.

Czytaj też: Dworzec Łódź Fabryczna na pokaz

W związku z tym prace budowlane nie mogły się rozpocząć i opóźniły się o kilka tygodni.

GINB wydał w poniedziałek decyzję umarzającą postępowanie odwoławcze. "W uzasadnieniu decyzji podano, że odwołujący się nie jest stroną tego postępowania administracyjnego. Decyzja GINB oznacza, że decyzja wojewody łódzkiego jest ostateczna i można natychmiast przystąpić do robót budowlanych" - poinformowała Anna Parzyjagła z biura wojewody łódzkiego.

Czytaj też: Fotografują budynki wokół budowanego dworca

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wykonawcy Katarzyna Rumowska, prace przy wykopie pod budowę stacji rozpoczną się w czwartek i stopniowo będzie zwiększana ilość sprzętu i ludzi zaangażowanych w te prace.

Pozwolenie obejmuje wykop na głębokość ośmiu metrów, a prace przy nim mają potrwać rok. Później zacznie się drążenie tunelu. Wykonawca szacuje, że z terenu budowy trzeba będzie wywieźć w sumie mniej więcej 2 mln m. sześć. ziemi.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi przygotował przebieg trasy podstawowej oraz tras alternatywnych wywozu ziemi z placu budowy dworca.

Trasa podstawowa zaczyna się wyjazdem z placu budowy na ul. Niciarnianą, następie przebiega przez starą krańcówkę przy ul. Nowogrodzkiej i biegnie ulicami: Widzewską, Wagonową, Henrykowską i Pomorską do wyrobiska po żwirowni.

Trasa powrotna pustych ciężarówek przebiegać ma ulicami Wagonową, Czechosłowacką do ul. Nowogrodzkiej i dalej do Niciarnianej.

Ciężarówki mają kursować co 3-4 minuty między godz. 6 a 22. W godzinach szczytu planowane są wyłączenia lub ograniczenia ich ruchu, aby nie powodować utrudnień na drogach.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE