PARTNER PORTALU
  • BGK

Na lotnisku w Jasionce powstanie hangar

  • PAP    14 października 2011 - 10:16
Na lotnisku w Jasionce powstanie hangar

Na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce powstanie hangar dla samolotów wraz z płytą postojową. Wartość inwestycji to ponad 40 mln złotych; termin zakończenia prac planowany jest na koniec maja 2013 r.
Wykonawcą hangaru jest firma Mota-Engil Central Europe. W ramach inwestycji spółka będzie musiała m.in. opracować dokumentację projektową oraz przeprowadzić badania gruntu.

Czytaj też: Lotnisko w Jasionce ma nową płytę postojową

To kolejna inwestycja na lotnisku w Jasionce, która jest obecnie realizowana. Inne to m.in. budowa nowego terminalu pasażerskiego oraz wieży kontroli ruchu lotniczego. Niedawno oddana została do użytku nowa płyta postojowa i do odladzania. Władze portu zakupiły również nowy sprzęt lotniskowy.

Czytaj też: Wieża na lotnisku w Jasionce za 15 mln zł

W sumie od lipca 2009 r., kiedy zarząd nad portem przejęła spółka lotniskowa Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” szacunkowa wartość wszystkich inwestycji wyniosła ok. 300 mln zł.

Czytaj też: Dwa nowe połączenia z lotniska w Jasionce

Aktualnie z Jasionki można dolecieć bezpośrednio m.in. do Bristolu, Birmingham, Dublina, Frankfurtu oraz Warszawy. Połączenia realizowane są m.in. przez Ryanair, Lufthansę i PLL LOT. W ruchu czarterowym port obsługuje połączenia z Egiptem, Grecją, Tunezją i Turcją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.