PARTNER PORTALU
  • BGK

Na PGE Arenie powstanie centrum rekreacyjne

  • AW    19 lipca 2013 - 15:25
Na PGE Arenie powstanie centrum rekreacyjne

Gokarty, laserowy paintball, squash, to tylko niektóre atrakcje, które będą czekały na odwiedzających Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Gdańsku. W obecności wiceministra Pawła Orłowskiego podpisano umowę na udzielenia inwestycji niemal 6,8 mln zł pożyczki z Inicjatywy JESSICA.
Nowy obiekt powstanie na 9 tys. m² stadionu PGE Arena w Gdańsku. Dzięki adaptacji niewykorzystanej dotychczas części jego przyziemia, oprócz nowych powierzchni usługowych takich jak np: tor gokartowy, paintaball, korty do squasha, kręgielnia, powstanie również Muzeum Gdańskiego Sportu, sklep sportowy oraz strefa gastronomiczna.

Jak podaje ministertwo rozowju regionalnego, teren inwestycji położony jest w rejonie rewitalizowanej od kilku lat m.in. dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego, dzielnicy Letnica.

Działania infrastrukturalne obejmują m.in. remonty budynków mieszkalnych, modernizację pomieszczeń biblioteki, czytelni oraz elementów sali gimnastycznej. Natomiast na społeczne (mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz aktywizację społeczną i zawodową mieszkańców dzielnicy) składają się inicjatywy takie jak: „Integracja w sztuce", „Klub aktywnych kobiet".

Zawarta w piatek umowa o pożyczkę jest siódmą z kolei podpisaną na Pomorzu w ramach Inicjatywy JESSICA.

Czytaj też: Instrumentów zwrotnych samorządy powinny się szybko nauczyć

Pierwsza dotyczyła kościerskiego browaru, kolejna zabytkowego kompleksu budynków na terenie dawnych koszar w Gdańsku Wrzeszczu. Następne związane są z utworzeniem Muzeum Emigracji w obiekcie Dworca Morskiego w Gdyni, budową basenu w Pruszczu Gdańskim, rewitalizacją Dworca PKP oraz terenów przydworcowych w Sopocie (to pierwszy w polskim systemie Inicjatywy projekt realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego) oraz termomodernizacją szpitala w Gdańsku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.