PARTNER PORTALU
  • BGK

Na placu w Radomiu będą dwie fontanny

  • PAP    4 kwietnia 2012 - 18:19
Na placu w Radomiu będą dwie fontanny

- Ponad 4,7 mln zł będzie kosztowała przebudowa fontann w centrum Radomia. Prace remontowe zakończą się w przyszłym roku. W środę rozstrzygnięto przetarg na przebudowę placu z fontannami. Wygrała firma Flisbud z Janowa Lubelskiego.
Na placu zostaną wybudowane dwie fontanny. Plac ma mieć dwa poziomy. Na górze będzie znajdował się taras widokowy, a na dole m.in. przeszklona kawiarnia.

- Chcemy, by ta część miasta miała charakter salonu wypoczynkowego. Będzie to plac całoroczny, funkcjonujący latem i zimą - powiedziała rzeczniczka radomskiego magistratu Katarzyna Piechota-Kaim.

Władze Radomia od kilku lat planowały remont zniszczonych fontann i części placu Konstytucji 3 Maja, przy którym się one znajdują.

Miasto dwukrotnie ogłaszało konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej tego fragmentu Radomia. Pierwszy konkurs zakończył się bez rozstrzygnięcia, gdyż żadna z koncepcji nie spełniła oczekiwań władz miasta. Drugi konkurs, w maju 2010 r., wygrała firma architektoniczna z Wrocławia - Architects & Co. Andrzej Chrzanowski.

Obecna zabudowa placu powstała w latach 70. ub. wieku na podstawie projektu opracowanego przez architektów Elżbietę i Zdzisława Majów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.