PARTNER PORTALU
  • BGK

Na początku kwietnia umowa z projektantem Drogi Głównej Południowej

  • PAP    25 marca 2014 - 15:18
Na początku kwietnia umowa z projektantem Drogi Głównej Południowej

Na początku kwietnia samorząd Wodzisławia Śląskiego podpisze umowę z biurem Mosty Katowice, które opracuje dokumentację budowy 23 km Drogi Głównej Południowej. Umowa na projekt miała być podpisana już wcześniej, jednak pierwotny wybór wykonawcy unieważniono.




Chodzi o odcinek drogi na terenie powiatu wodzisławskiego, który ma powstać kosztem ok. 900 mln zł przy wsparciu środków unijnych. Władze miasta w grudniu ub.r. ogłosiły przetarg na opracowanie w 1,5 roku kompletnej dokumentacji oraz zdobycie wszystkich opinii, uzgodnień i decyzji.

Pod koniec lutego miasto wybrało najtańszą ofertę warszawskiej firmy AECOM Consulting (za 2,98 mln zł). Potem jednak wybór unieważniono, bo wybrana oferta nie spełniała jednego z przetargowych warunków. Firma AECOM Consulting odwołała się, jednak Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie.

W tej sytuacji projekt drogi wykona kolejny oferent - firma Mosty Katowice (oferta za 4,29 mln zł). Jak przekazała PAP rzeczniczka wodzisławskiego magistratu Barbara Chrobok, władze miasta planują podpisanie z nią umowy na początku kwietnia. We wtorek trwały jeszcze uzgodnienia w tej sprawie z marszałkiem woj. śląskiego, który współuczestniczy w przedsięwzięciu.

Droga Główna Południowa to jedna z dwóch planowanych osi komunikacyjnych okręgu rybnickiego. Ma poprowadzić od skrzyżowania z drogą krajową nr 81 w Pawłowicach, poprzez Jastrzębie, Mszanę, Godów, Wodzisław Śląski i Pszów, do planowanego w Rydułtowach węzła z mającą tamtędy przebiegać regionalną drogą Racibórz-Pszczyna.

Czytaj też: Wybrano projektanta zachodniej części Drogi Głównej Południowej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.