PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Podkarpaciu ruszy budowa nowych chodników

  • bad    14 maja 2014 - 15:07
Na Podkarpaciu ruszy budowa nowych chodników

20 gmin z terenu Podkarpacia otrzyma prawie 3 mln zł z na budowę nowych chodników i zatok autobusowych w ciągach dróg wojewódzkich – taką decyzję podjął Zarząd Województwa Podkarpackiego. Budowa chodników ruszy jeszcze w tym roku.
W sumie inwestycje chodnikowe wyniosą ponad 6,3 mln zł, a w ich budowie będą partycypować samorządy gminne, na terenie których powstaną. Wszystkie proponowane zadania posiadają uzgodnioną dokumentację techniczną, niezbędne pozwolenia oraz zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót. Ich budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

Gminy na terenie, których powstaną nowe chodniki to: Lesko, Dydnia, Żołynia, Haczów, Kańczuga, Leżajsk, Czarna, Wojaszówka, Rymanów, Dukla, Sanok, Jeżowe, Baranów Sandomierski, Tuszów Narodowy, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Wiśniowa, Wiązownica, Solina, Łańcut.

Czytaj też: Chodniki ważniejsze od nawierzchni dróg

Samorząd Województwa Podkarpackiego już od 2002 roku wspiera finansowo budowę chodników wzdłuż dróg wojewódzkich. Marszałek Władysław Ortyl zwraca uwagę na konieczność dokonywania takich inwestycji, które jego zdaniem poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort podróżnych i pieszych.

- Trzeba pamiętać, że wzdłuż dróg wojewódzkich mamy do czynienia nie tylko z dużym ruchem samochodowym, ale także pieszym. Brak chodników szczególnie zagraża bezpieczeństwu i życiu mieszkańców Podkarpacia. Mając to na uwadze, zarząd województwa podjął dziś decyzję o dofinansowaniu budowy chodników wzdłuż dróg wojewódzkich, wraz z zatokami autobusowymi. Jestem przekonany, że te inwestycje bezpośrednio przełożą się na bezpieczeństwo mieszkańców regionu - mówił marszałek Władysław Ortyl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2014-05-15 08:42:55

    Chodniki między miejscowościami powinny mieć standardy jakości umożliwiający wygodne przemieszczanie się rowerem ale bez obowiązku korzystania z nich przez kolarzy i doświadczonych rowerzystów. Tak czy inaczej nie powinny powstawać z myślą o zabraniu rowerzystom prawa do bezpiecznego poruszania się... po jezdni  rozwiń