PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Podlasiu kolejne inwestycje w ciepło

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    21 kwietnia 2010 - 21:55

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku podłączy do sieci nowe osiedle domów szeregowych powstające na osiedlu Bagnówka. Ogłoszony został przetarg na budowę systemu w tym rejonie. W ramach tego samego przetargu wyłoniony zostanie także wykonawca przebudowy dwóch sieci w śródmieściu.
Przetarg, który odbędzie się 26 kwietnia 2010 r. podzielono na trzy zadania. Prace mają być przeprowadzone w okresie od 15 maja do 15 sierpnia 2010 r.

Pierwsze zadanie obejmuje przebudowę sieci cieplnej osiedlowej od komory K-7 do trójnika T5 wraz z przyłączami do budynków przy ul. Mazowieckiej 39, 39a, 39b, 39d, 39e. Istniejące stare sieci kanałowe zlokalizowane na trasie projektowanych rurociągów preizolowanych zostaną zdemontowane. Zamiast tego zostaną ułożone nowe rury preizolowane.

Projekt zadania drugiego obejmuje przebudowę osiedlowej sieci cieplnej kanałowej na preizolowaną od budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Branickiego 9 do budynku mieszkalnego przy ul. Elektrycznej 4 wraz z podłączeniem istniejących przyłączy do budynków przy ul. Elektrycznej 6 i 8 w Białymstoku.

Kolejna inwestycja to budowa sieci cieplnej niskoparametrowej wraz z przyłączami na odcinku od budynku projektowanego węzła cieplnego do budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej budowanych przez firmę Eko-System. Szeregówki o nazwach: Ametyst, Cyrkon1, Topaz i Szafir, znajdują się w rejonie ul. Kluka i Białkowskiego.

Na osiedlu znajdzie się jeden główny węzeł cieplny, z którego poprowadzona zostanie sieć niskoparametrowa do kompaktowych węzłów cieplnych w każdym z 50 mieszkań. Dzięki małym węzłom mieszkańcy będą mogli korzystać z ogrzewania o dowolnej porze roku, nawet latem, jeśli zajdzie taka konieczność.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.