PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Pomorzu zadebiutowała Jessica

  • GK    2 września 2013 - 14:43
Na Pomorzu zadebiutowała Jessica

Oficjalne otwarcie Starego Browaru Kościerzyna odbyło się w niedzielę 1 września 2013 r. Jest to pierwsza zakończona inwestycja realizowana w ramach inicjatywy Jessica na Pomorzu.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 20 mln zł, z czego niecałe 7,6 mln zł (ok. 40 proc. wydatków kwalifikowanych) to pożyczka pochodząca ze środków finansowych programu JESSICA. Resztę kwoty stanowiło finansowanie uzupełniające z Banku Ochrony Środowiska i środki własne inwestora.

Rewitalizacja nowo otwartego Starego Browaru Kościerzyna jest szansą na gospodarczy rozwój miasta, stworzenie warunków do zakładania i rozwoju przedsiębiorstw, jak i pobudzenie korzystnych zmian na rynku pracy. Podniesiona estetyka centrum wpłynie na atrakcyjność miasta, w ocenie zarówno jego mieszkańców, jak i turystów. Dodatkowo nowa inwestycja łączy w sobie nowoczesność i wysoką jakość wykończenia z pierwotnym stylem i charakterem budynku.

- Województwo pomorskie to pierwszy region, w którym została zakończona inwestycja finansowana przez Bank Ochrony Środowiska ze środków Jessica. Wierzymy, że Stary Browar w Kościerzynie stanie się nie tylko kolejną wyjątkową lokalizacją na turystycznej mapie Pomorza, ale będzie przykładem jak sprawnie i szybko można realizować projekty Jessica - powiedział Krzysztof Telega, wiceprezes zarządu banku.

W ramach programu z połączenia odrestaurowanej słodowni oraz nowo powstałego skrzydła budynku powstał trzykondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy o powierzchni ponad 6 tys. m kw. W starej części budynku jest zabytkowa degustatornia piwa warzonego na miejscu, na parterze i piętrze znajdują się lokale usługowo-handlowe o różnorodnym charakterze oraz sale konferencyjne. Ostatnia kondygnacja budynku udostępniona będzie jako powierzchnia biurowa pod wynajem i hotel.

W trakcie realizacji inwestycji, w wyniku stwierdzonego ograniczonego zainteresowania powierzchnią biurową pod wynajem dla firm, Inwestor zadecydował o zmianie przeznaczenia części tej powierzchni na Hotel, co podniesie dodatkowo atrakcyjność obiektu i jego dostępność dla przyjezdnych do Kościerzyny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: