PARTNER PORTALU
  • BGK

Na razie bez kolei do Pyrzowic

  • przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice/wnp.pl    7 listopada 2011 - 09:05
Na razie bez kolei do Pyrzowic

Połączenie Katowic z Pyrzowicami nie powstanie do 2014 r., ponieważ nie udało się skompletować całej koniecznej dokumentacji. Jak czytamy w katowickiej "Gazecie Wyborczej", wszystko przez protesty mieszkańców gmin, przez które kolej ma zostać poprowadzona.
14 listopada Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach ma zdecydować o wydaniu tzw. decyzji środowiskowej w sprawie budowy szybkiej kolei do Pyrzowic. Według planów 38-kilometrowa trasa łącząca lotnisko z aglomeracją ma kosztować od 2 do 3 mld zł. Jednak już teraz wiadomo, że trasa nie powstanie, jak planowano, do 2014 r. (oceń marszałka województwa śląskiego).

PKP PLK argumentuje, że zebranie wymaganej dokumentacji, czyli projektu technicznego, pozwolenia na budowę, decyzji środowiskowej, nie powiodło się z powodu protestów społecznych. Jednakże, jak czytamy w "GW", nie wszystko jeszcze stracone. PKP PLK będą się starały, aby projekt budowy szybkiej kolei do Pyrzowic znalazł się na liście inwestycji, które mają być realizowane w latach 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.