PARTNER PORTALU
  • BGK

Na terenie gminy Suwałki powstanie Dom Pomocy Społecznej

  • suwalki24.pl    28 sierpnia 2012 - 11:53
Na terenie gminy Suwałki powstanie Dom Pomocy Społecznej

Drugi Ośrodek Rehabilitacji powstanie w gminie Suwałki. Jeden działa już w Brodzie Nowym i jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych w wieku do 21 lat włącznie.
- Rodzice, opiekunowie pensjonariuszy z Brodu wystąpili z wnioskiem o utworzenie drugiego ośrodka, w którym opiekę i rehabilitację będą miały osoby w wieku powyżej 21 lat - mówi Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałki. - W ośrodku tym znaleźli by się też mieszkańcy gminy, których teraz kieruje się do DPS Kalina w Suwałkach.  Takich osób w gminie jest około 20.

Mieszkańcy Białej Wody na wiejskim zebraniu wyrazili zgodę na przekazanie budynku po zamkniętej szkole na potrzeby takiego domu. Zastrzegli jednak, że chcą mieć jedno wydzielone pomieszczenie z oddzielnym wejściem, do swojej dyspozycji.

Taką małą wiejską świetlicę, w której można byłoby spotka się na przykład na zebraniu wiejskim.   

Na adaptację szkoły na potrzeby ośrodka przekazane będą pieniądze z balu charytatywnego organizowanego przez gminę. Jest też sponsor deklarujący finansowe wsparcie.

Na pełne przystosowanie budynku potrzeba kilkaset tysięcy złotych. W tym roku chcielibyśmy zrobić dach, co zabezpieczyłoby budynek przed dalszym niszczeniem. A reszta zależy do tego kiedy stowarzyszeniu, które będzie inwestorem i poprowadzi ośrodek, uda się zebrać pieniądze na kapitalny remont.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.