Na weekend zamkną stację metra

W najbliższy weekend zostanie zamknięta stacja metra Świętokrzyska. Pociągi metra będą kursować na odcinkach: Kabaty – Centrum i Ratusz Arsenał – Młociny. Zmiany będą obowiązywać od 25 maja od godz. 22:00 do 28 maja do godz. 4:00.

Pomiędzy stacjami Centrum i Ratusz Arsenał będzie kursować wahadłowy pociąg metra. Uruchomiona zostanie także zastępcza linia autobusowa Z-2, jeżdżąca na trasie: CENTRUM – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – METRO RATUSZ ARSENAŁ.

Jak podaje warszawski ZTM wyłączenie jest związane z wykryciem niewielkiego odkształcenia w zachodnim tunelu I linii metra w rejonie stacji Świętokrzyska. Zauważono to podczas rutynowej analizy zapisów monitoringu prowadzonego dla potrzeb budowy odcinka centralnego II linii metra.

Mogło to być spowodowane wcześniejszymi pracami przy budowie łącznika między stacjami I i II linii metra. Dlatego konieczne jest dokonanie szczegółowej oceny zjawiska i dokonanie napraw ewentualnych nieszczelności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE