PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Wiśle we Włocławku będzie pływająca scena

  • PAP    26 marca 2013 - 18:15
Na Wiśle we Włocławku będzie pływająca scena

Budowę letniej, pływającej sceny na Wiśle planują w tym roku władze Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja będzie elementem rewitalizacji centrum Włocławka, którą miasto realizuje dzięki wsparciu funduszy unijnych.
Pływająca scena będzie zadaszoną wyspą, przycumowaną w korycie rzeki w odległości ok. 20 m od brzegu. Stała widownia powstanie na betonowych umocnieniach bulwarów.

Na czas imprez okolicznościowych montowana będzie dodatkowo widownia tymczasowa. Jej kształt i układ można będzie modyfikować w zależności od specyfiki organizowanej imprezy.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prezydenta Włocławka Monika Budzeniusz, ogłoszono już przetarg na budowę sceny pływającej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zwycięzca przetargu odpowiedzialny będzie zarówno za projekt, jak i budowę nowego obiektu.

Pływająca scena ma być docelowo zacumowana na Wiśle, przy Bulwarach Marszałka Józefa Piłsudskiego, na odcinku pomiędzy ul. Bechiego i ul. Towarową. Inwestycja jest elementem realizowanego obecnie drugiego etapu zagospodarowania włocławskich bulwarów.

Prace budowlane przy budowie pomostu-sceny mają się zakończyć w połowie września.

Jak podkreśla włocławski magistrat, inwestycja wpisuje się w założenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta, realizowanego we Włocławku do 2015 r. Miasto wyda na inwestycje w ramach tego programu prawie 52 mln zł, z czego ponad 27,5 mln zł to wsparcie z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.