Nabór wniosków na budowę dróg na Mazowszu

W sobotę rozpocznie się nabór wniosków w ramach kolejnej edycji narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - poinformował w piątek mazowiecki urząd wojewódzki. Na dofinansowanie budowy i remontów mazowieckich dróg przeznaczono 96,45 mln zł.
Nabór wniosków na budowę dróg na Mazowszu

Gminy i powiaty starające się o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa powinny przedstawić dokumentację techniczną i niezbędne pozwolenia na budowę oraz muszą być zarządcą drogi na wszystkich odcinkach objętych pracami - poinformował w piątkowym komunikacie urząd.

Czytaj też: Przecięli wstęgę na schetynówce

Wnioski będą oceniane m.in. pod kątem wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i tego, czy droga została zniszczona w wyniku klęsk żywiołowych. Listy rankingowe mają być ogłoszone do 31 października. Samorządy, które otrzymają dofinansowanie będą musiały zrealizować zadanie w 2013 r.

Jak poinformował urząd, wzór wniosku o dofinansowanie dostępny jest na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pod banerem Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych oraz na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

"Dokumenty należy składać do Wydziału Certyfikacji i Funduszy Europejskich w pokoju 638 w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim lub przesłać pocztą na adres urzędu. Decyduje data wpływu wniosku do urzędu. Wszystkie wnioski, które wpłyną do urzędu po terminie nie będą rozpatrywane" - poinformowano.

W tym roku w ramach programu przebudowy dróg lokalnych w województwie mazowieckim jest realizowanych 30 inwestycji o łącznej wartości ponad 19 mln zł (9,9 mln zł na zadania powiatowe i 9,3 mln zł na zadania gminne).

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE