PARTNER PORTALU
  • BGK

Nad Jeziorem Krzywym powstanie kompleks sportowy

  • PAP    14 marca 2013 - 17:29
Nad Jeziorem Krzywym powstanie kompleks sportowy

Za ponad 58 mln zł sopocka spółka NDI zbuduje w ciągu dwóch lat kompleks sportowo-rekreacyjny nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie. W czwartek władze miasta podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji.
Umowę na zagospodarowanie brzegów największego olsztyńskiego jeziora podpisano ponad miesiąc od rozstrzygnięcia przetargu. Stało się to możliwe po oddaleniu przez Krajową Izbę Odwoławczą protestu jednego z ośmiu wykonawców, których oferty odrzucono. Izba uznała, że oferta hiszpańskiej firmy CHM Infraestructuras była sprzeczna ze specyfikacją przetargową.

Spółka NDI z Sopotu w ciągu 20 miesięcy ma wybudować infrastrukturę sportowo-rekreacyjną w okolicach plaży miejskiej i na przeciwległym brzegu jeziora przy ul. Jodłowej. Budowa i wyposażenie kompleksu będzie kosztować 58,1 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Przewidziano budowę centrum sportów wodnych i ratownictwa oraz całorocznej bazy dla kajakarzy. Budynki będą wyposażone w sale ćwiczeń, przebieralnie i zaplecze odnowy biologicznej. Powstanie też hala sportowa i boiska do siatkówki plażowej, gry w squasha, a także skatepark, snowpark i sezonowe lodowiska.

Nad brzegiem jeziora powstaną nowe mola i pomosty oraz wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych i zimowych. Wokół jeziora wytyczony będzie szlak do turystyki pieszej i rowerowej, który zimą pełnić ma funkcję trasy narciarskiej. Przewidziano również budowę parkingów i punktów gastronomicznych.

Jezioro Krzywe (wł. jezioro Ukiel) jest największym z 11 jezior leżących w granicach administracyjnych Olsztyna. Ma powierzchnię 412 ha i głębokość 43 m. Linia brzegowa o długości 22,5 km tworzy wiele zatok i półwyspów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.