PARTNER PORTALU
  • BGK

Nad jeziorem Necko w Augustowie zbudowano amfiteatr

  • PAP    2 sierpnia 2013 - 14:39
Nad jeziorem Necko w Augustowie zbudowano amfiteatr

Prawie 6 mln zł kosztowała budowa nowego amfiteatru w Augustowie nad jeziorem Necko (Podlaskie). Obiekt może pomieścić ponad 2 tys. widzów.
Jak poinformował naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Augustowie Józef Górski, obiekt kosztował 5 mln 720 tysięcy zł, z czego 4,8 mln pochodzi z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Litwa. "Stary obiekt był w bardzo złym stanie, dlatego został zburzony. Miasto pozyskało środki unijne na nowoczesny amfiteatr" - powiedział Górski.

Stary amfiteatr miał ok. 50 lat, został zbudowany w latach 60. XX wieku. W związku z tym, że był bardzo zniszczony, przez kilka lat nie odbywały się tam żadne imprezy. Górski dodał, że stąd pomysł zbudowania nowy obiekt.

Amfiteatr ma 1815 miejsc siedzących, ale może się tam pomieścić ponad 2 tys. widzów, gdy część osób będzie stała lub siedziała na schodach. W ramach projektu powstała muszla koncertowa a w niej obok sceny pomieszczenia dla artystów i obsługi technicznej. Urządzono także zieleńce i uporządkowane zostało obejście amfiteatru.

Amfiteatr to częściowa realizacja projektu pt. "Całoroczne Centrum rekreacyjno-sportowe w Augustowie". Projekt zakłada też budowę basenów, boisk do siatkówki, kortów do tenisa ziemnego, placów zabaw oraz budynku, gdzie znajdzie się hotel, sala gimnastyczna i restauracja. Mają także powstać - jako zimowe atrakcje - trasy do narciarstwa biegowego i lodowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.