PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadbrzeża w Darłowie wyremontuje inny wykonawca

  • PAP    10 kwietnia 2012 - 15:31
Nadbrzeża w Darłowie wyremontuje inny wykonawca

Urząd Morski (UMSL) w Słupsku (Pomorskie) zmienił wykonawcę remontu nabrzeży Parkowego i Skarpowego w porcie Darłowo (Zachodniopomorskie). Prace zamiast Hydrobudowy Gdańsk SA ma prowadzić spółka Energopol - Szczecin SA.
Dyrektor UMSL Tomasz Bobin poinformował we wtorek, że zmiana to efekt nie wpłacenia przez pierwszą ze spółek we wskazanym terminie kwoty zabezpieczającej wykonanie prac. Hydrobudowa Gdańsk SA, która w marcu br. wygrała z ceną 24, 5 mln zł przetarg na remont nabrzeży, została przez to wykluczona z postępowania.

Wybrana w wyniku ponownego rozstrzygnięcia przetargu oferta Energopolu-Szczecin miała cenę 30,1 mln zł. W kosztorysie inwestorskim koszt remontu obu nabrzeży oszacowano na 38,9 mln zł. Inwestycja powinna być zrealizowana w ciągu 15 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą, co planowane jest na koniec kwietnia br.

Przedsięwzięcie będzie w 85 proc. finansowane z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007- 2013". Resztę potrzebnej kwoty wyłoży Skarb Państwa.

Prace mają polegać na przebudowie 1337 metrów bieżących dwóch nabrzeży: Parkowego o długości 1040 m oraz Skarpowego o długości 297 m. Miejsca te są obecnie wyłączone z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny. Ich przebudowa będzie polegać m.in. na podniesieniu nabrzeży o 30 cm i utworzeniu przy nich pięciu stanowisko do cumowania kutrów rybackich oraz budowie pływającego pomostu.

Celem inwestycji jest przywrócenie możliwości cumowania w obu miejscach jednostek rybackich. Oba nabrzeża znajdują się na terenie przekazanym w 2010 r. przez darłowski samorząd na 9 lat w gestię Urzędu Morskiego w Słupsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.