Nadchodzi czas otwierania autostrad

  • Przegląd prasy/PAP/Metro
  • 13-10-2011
  • drukuj
Jutro kierowcy pojadą nową arterią z Grudziądza do Torunia. Przed świętami gotowa będzie droga do granicy Niemiec. Ale prawdziwe autostradowe żniwa zapowiadają się w przyszłym roku.
Nadchodzi czas otwierania autostrad

Nowa autostrada A1 liczy „tylko” 62 kilometry, a otwierany odcinek łączy się z gotowym od kilku lat fragmentem i pozwoli wygodnie dojechać do Gdańska - pisze "Metro". Przez 90 dni będzie bezpłatny, potem ma kosztować 20 groszy za kilometr, czyli 12,40 za cały nowy odcinek.

Czytaj też: Z Torunia do Gdańska autostradą


Pierwszego grudnia kierowcy pojadą brakującym 106-kilometrowym fragmentem betonowej A2 z Nowego Tomyśla do granicy z Niemcami. Przez pół roku przejazd będzie darmowy, potem – zapłacimy 20 groszy za kilometr.

W grudniu gotowa będzie jeszcze autostradowa obwodnica Rzeszowa i 20 kilometrów autostrady A1 z Bytomia do Piekar Śląskich. Do końca roku dostaniemy też kilka kawałków dróg ekspresowych, np. obwodnicę Pabianic.

W przyszłym roku gotowe mają być: autostrada A1 z Gdańska, aż do Strykowa i ze Śląska do Czech, cała A2 z Niemiec do Warszawy (ostatni fragment, który mieli budować Chińczycy, będzie tylko przejezdny), prawie cała A4 z Krakowa na Ukrainę, za wyjątkiem 20 kilometrów pod Tarnowem, gdzie nawaliło polsko-macedońskie konsorcjum. I setki kilometrów nowych dróg ekspresowych – pisze „Metro”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W treści jest błąd dot. A-1 na Śląsku, jest odc. Piekary-Bytom a powinno być Piekary-Maciejów. Termin oddania tego odc. w przyszłym roku a nie w tym.

skorpion, 2011-10-13 15:30:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE