PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadnotecki Park Przemysłowy czeka na inwestorów

  • JL    25 listopada 2015 - 10:10
Nadnotecki Park Przemysłowy czeka na inwestorów

Dzięki wsparciu z programu gmina Nakło nad Notecią zrealizowała pierwszy etap kompleksowego uzbrojenia terenów inwestycyjnych. Fot. Mat. prasowe

W gminie Nakło nad Notecią 25 listopada otwiera się Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku.
Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych na potrzeby przedsiębiorców było możliwe dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013. Z tego rodzaju wsparcia skorzystały też inne samorządy lokalne.

– Wielomilionowe wsparcie na przygotowanie terenów inwestycyjnych to pomoc dla samorządów lokalnych w przygotowaniu atrakcyjnej oferty dla inwestorów. Efektem, na który liczymy przede wszystkim, będą nowe miejsca pracy i wzmocnienie konkurencyjności naszej gospodarki – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzięki wsparciu z programu gmina Nakło nad Notecią zrealizowała pierwszy etap kompleksowego uzbrojenia terenów inwestycyjnych w drogi i chodniki, sieci teletechniczną i wodno-kanalizacyjną a także oświetlenie. Prace zrealizowano na terenie o powierzchni 24,70 ha. Wartość wsparcia z regionalnego programu operacyjnego na realizację inwestycji to ponad 16 milionów złotych.

Dofinansowanie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przyznane w drodze ogłoszonego przez zarząd województwa konkursu trafiło do 11 samorządów lokalnych. Wartość wsparcia dla wszystkich przedsięwzięć wynosi łącznie prawie 80 milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.