PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadwyżka na konstancińskie drogi

  • www.Konstancin24.eu    25 października 2011 - 11:46
Nadwyżka na konstancińskie drogi

Miejska kasa jest obciążona przebudową Parku Zdrojowego i w tym roku nie starczyło pieniędzy na wiele inwestycji.
Jednak w końcu rozpoczął się długo oczekiwany remont szkoły w Opaczy, który jest największym nowym zadaniem tego roku. Wkrótce samorząd wyda również ponad milion złotych na przebudowę kilku dróg, które będą wyasfaltowane jeszcze przed zimą. Kontrowersyjny temat remontu i rozbudowy szkoły w Opaczy był przez nas podejmowany już kilkakrotnie.

Społeczność szkoły wreszcie doczekała się rozpoczęcia remontu. Mimo że zbliża się zima, na teren budowy weszła firma, która wygrała przetarg na kompleksowy remont starego budynku. Przebudowa szkoły będzie kosztowała ponad 3,7 mln złotych i będzie trwała 11 miesięcy. Do ukończenia inwestycji placówka będzie korzystała z sal w zespole szkół średnich przy ul. Mirkowskiej, do których podstawówka przeniosła się we wrześniu.

Dzięki unijnej dotacji w ramach programu „radosna szkoła” przy placówce w Opaczy powstanie również nowy plac zabaw, który będzie kosztował prawie 120 tys. złotych.

Jeszcze w październiku samorząd wyasfaltuje kilka gminnych dróg. Znalazły się dodatkowe fundusze w wysokości ok. 1,2 mln złotych, które zostaną przeznaczone właśnie na nowe nakładki asfaltowe oraz wykonanie przepustów pod drogami. Nadwyżka pojawiła po rozstrzygnięciu kilku przetargów na zadania, które będą gminę kosztowały mniej niż się spodziewano. Istotna suma wpłynęła również ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która na mocy opisywanej przez Konstancin24.eu ugody z burmistrzem zapłaciła 430 tys. złotych za cztery ostatnie lata użytkowania wieczystego gruntów.

W ramach nadwyżki będzie wyasfaltowana gruntowa część ulicy Ściennej w Bielawie (ok. 800 metrów), która ma ułatwić mieszkańcom ominięcie Jeziorny i dotarcie do ul. Warszawskiej tuż przed granicą gminy, umożliwiając szybszy dojazd do stolicy. Ponad 247 tys. złotych będzie kosztowała przebudowa ul. Mickiewicza na Grapie. Ulica została rozkopana podczas prac kanalizacyjnych, towarzyszących przebudowie ul. Wilanowskiej.

Wykonawca zobowiązał się do naprawy części ulicy, a samorząd postanowił w tym samym czasie wyremontować resztę, by ulica miała na całej długości nową nawierzchnię. Asfalt pojawi się również na fragmencie ul. Pańskiej w Chylicach oraz ul. Wągrodzkiej (od ul. Potulickich do ul. Gąsiorowskiego) oraz na ul. Kołobrzeskiej. Będzie również przebudowana ul. Piasta, ale tylko przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Dzięki wspomnianej nadwyżce jeszcze przed zimą zostanie wykonanych 8 przepustów pod drogami, by nie dochodziło do podtopień. W kilku miejscach zostaną również pogłębione rowy. Część środków będzie wydana także na równanie, utwardzanie i łatanie innych dróg gminnych.

Oceniając konstancińskie drogi trudno jednak nie zgodzić się z przekonaniem wielu mieszkańców, że ulic, które powinny być jak najszybciej przebudowane, jest mnóstwo, a całoroczne nakłady na drogowe inwestycje to kropla w morzu potrzeb.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.